Ogłoszenia

22 sierpień 2021

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                  

  1. Słowo Jezusa dociera do samej głębi naszego wnętrza i przemienia je. W rozpoczynającym się tygodniu, prośmy Ducha Świętego o dar przylgnięcia do Słowa Bożego i wiary w Jego niezwykłą sprawczość. Serdeczne dziękuję ks. Krzysztofowi Boretto za wygłoszone Słowo Boże i pomoc duszpasterską.
  1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia od 2008 r. obchodzimy jako: Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach sowieckich łagrów i niemieckich obozów śmierci, oraz tych, którzy z pobudek nadprzyrodzonych walczyli w obronie godności i praw człowieka.
  1. W czwartek 26 sierpnia świętujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00; 10:00 i 18:00. Wieczorem na godz. 20:30 zapraszamy na parafialny Apel Jasnogórski.
  1. W niedzielę 5 września ulicami naszego miasta przejdzie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00 w kościele św. Stanisława BM, a zakończy się w Sanktuarium Św. Józefa przy ul. Promiennej. Wszystkich parafian zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym i publicznym świadectwie wiary, życia oraz rodziny. Prosimy o dzielenie się informacją o marszu wśród naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Szczegóły na plakacie.
  1. Ojcowie Franciszkanie w dniu 7 września br. zapraszają na 415 Pieszą Pielgrzymkę z Włocławka do Matki Bożej Skępskiej. Wszyscy, którzy pragną wziąć udział w pielgrzymce winni zgłosić się do zakrystii kościoła franciszkanów przy Placu Wolności. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo, przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów w dniu odpustu: 8 września.
  1. Polecamy tygodnik Idziemy. W dzisiejszym wydaniu wspomnienie o Śp. Ks. arcybiskupie Henryku Hoserze; jak powinniśmy rozumieć naszą codzienną pracę? Egzamin z naszej wolności – czyli Papież na Agrykoli.

Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2022 w cenie 5 i 7 zł (naszego diecezjalnego wydawnictwa).

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (†ok. 387), Święta matka św. Augustyna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (†430), biskup i doktor Kościoła.

  1. Przygotowując się do beatyfikacji Prymasa tysiąclecia: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej: Niewidomej Matki Niewidomych w dniu 12 września br. w Warszawie, proponujemy myśl prymasa na rozpoczęty tydzień:

„Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie dzieci narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku.”

                           Fragment Jasnogórskich Ślubów Narodu – 26 sierpień 1956

  1. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz
Kategoria: