Ogłoszenia

04 kwietnia 2021 r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA   4 kwietnia 2021 r.

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO   –   Informacje duszpasterskie

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy o zachowanie w kościele dystansu społecznego, noszenie maseczek oraz korzystanie z płynów dezynfekujących dostępnych w kościele. Informujemy że w naszej świątyni jest możliwość przyjmowania Komunii świętej na dłonie. Udziela jej zawsze główny celebrans, pozostali kapłani udzielają komunii św. do ust. Stosujmy się do limitów: 60 osób wyznaczonych dla naszego Kościoła. Wszystkie Msze św. są transmitowane on-line przez łącze internetowe.

Drodzy parafianie i goście!

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja – i my zmartwychwstaniemy w Chrystusie! Życzymy Wam drodzy Zmartwychwstania ducha, nowego życia w łasce Bożej oraz świeżości i zapału     w świadczeniu o Chrystusie Panu w czasach smutku i niepewności. Jezus Zmartwychwstał i Jezus Żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i z tymi, których Pan stawia na naszej drodze. Błogosławionych świat Zmartwychwstania Pańskiego życzą duszpasterze i wszyscy pracownicy naszej parafii.

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Marcinowi Węckowskiemu za przygotowanie ministrantów i liturgii tych świętych dni. Dziękuję księżom za głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale, a ks. Ireneuszowi za przewodniczenie liturgii Męki Pańskiej. Dziękuję pani Katarzynie Andrzejewskiej i p. Piotrowi Krawczykowi za przygotowanie kaplicy adoracji tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego. Panu Stanisławowi Kostrzewskiemu za naprawienie i przygotowanie stojaków na świece wielkanocne. Bóg zapłać parafianom i przyjaciołom za ofiary na kwiaty do Grobu, składane na wielkopostnych drogach krzyżowych oraz indywidualnie. Dziękuję LSO oraz posługującym za aktywny udział w liturgii tych dni, a ministrantom dodatkowo za pomoc w błogosławieniu pokarmów. Panu organiście i kościelnemu za niezbędne prace pomocnicze. Bóg zapłać!
  1. Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego. W piątek ze względu na Oktawę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Za tydzień, Niedziela Miłosierdzia Bożego i nasz parafialny odpust. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie ojciec prof. Paweł Warchoł, franciszkanin konwentualny z Warszawy. Suma odpustowa o godz. 10:00. Przygotowujemy się do naszych uroczystości m.in. codzienną nowenną do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Zapraszamy.
  1. Dziękujemy Ojcu rekolekcjoniście ks. dr Kan. Piotrowi Głowackiemu za poprowadzenie rekolekcji oraz złożoną ofiarę – honorarium za rekolekcje, na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.  
  1. Od najbliższego wtorku: 6 kwietnia br. zmienia się porządek odprawiania Mszy św. w tygodniu. Msza św. ranna zamiast o godz. 8:00 będzie sprawowana o godz. 7:00.
  1. Spotkanie wspólnot modlitewnych w najbliższą środę 7 kwietnia o godz. 17:30 w auli na plebanii.
  1. Życzenia ks. Biskupa Ordynariusza oraz odezwa na Sanktuarium w Świnicach Warckich – pełny tekst.
  1. Polecamy świąteczne wydanie tygodnika Idziemy
Kategoria: