Ogłoszenia

21 marca 2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Piąta Niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna dwutygodniowy okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych. Cały Kościół skupia swą uwagę na tajemnicy krzyża, wchodząc głębiej w rozważanie męki Pańskiej.
 1. Dzisiaj zapraszamy na: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30,   a w piątek na Drogę Krzyżową - z racji rekolekcji o godz. 9:00 (zaraz po Mszy św.); 17:30 i 21:00. Wykorzystajmy czas na kontemplację cierpiącego Zbawiciela, zyskując każdorazowo dar odpustu zupełnego.
 1. Serdecznie dziękujemy wspólnotom: Żywego Różańca i Kręgu Biblijnego „Synaj” za przygotowanie i poprowadzenie w miniony piątek Drogi Krzyżowej.
 1. Zaostrzone od wczoraj w całym kraju rygory sanitarne, wymusiły także zmiany dotyczące naszych rekolekcji parafialnych. Program Rekolekcji skróciliśmy do 3 dni: potrwają one od piątku do Niedzieli Palmowej. Przewodniczyć rekolekcjom będzie ks. Dziekan dr Piotr Głowacki, proboszcz parafii św. Urszuli w Kowalu. Ojca rekolekcjonistę i spowiedników otoczmy naszą modlitwa. Spotkania rekolekcyjne w piątek i sobotę: o godz. 8:00; 10:00; 18:00 i 20:00 (dla ludzi młodych i pracujących do późna), w niedzielę nauki rekolekcyjne podczas każdej Eucharystii. Sakrament Pokuty w sobotę w godzinach: 7:30 – 10:00   i po południu: 17:30 - 19:00. W sobotę indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 11:15 do 18:00. Szczegóły na okolicznościowych plakatach i na stronie parafii. W dni rekolekcyjne kancelaria nieczynna.
 1. Rekolekcje szkolne dla dzieci w telewizji: 22-24 marca (poniedziałek – środa), godz. 9:30. TVP 3, natomiast dla młodzieży: 22-24 marca (poniedziałek – środa) o godz. 12:30, TVP 3. Rekolekcje mają charakter obowiązkowy – w sumieniu uczniów i ich rodziców. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w sobotę  w wyznaczonych godzinach. Zapraszamy.
 1. W związku z tzw. lockdown`em przesuwamy w czasie pasyjny koncert organowy „Wzdłuż Wisły”, zaplanowany na Niedzielę Palmową.
 1. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Od lat obchodzimy jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druki duchowej adopcji wyłożone są na stoliku). Zapraszamy na Eucharystię o godzinie 8:00, 10:00 i 18:00. Msza św.  z przyjęciem Duchowej Adopcji w czwartek o godz. 18:00. Polecamy tę piękną inicjatywę towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy jednemu dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy wszystkich, także mężczyzn do podjęcia takiego modlitewnego zobowiązania.
 1. Do uroczystości Zwiastowania – przygotowujemy się przez tygodniową modlitwę błagalną o ochronę życia podczas codziennej, wieczornej Eucharystii.
 1. W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie lektorów Słowa Bożego w Sali na plebanii.
 2. W piątek o godz. 18:00 Msza św. z wypominkami za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Na godzinę 11:30 zapraszamy dzieci z rodzicami. Błogosławieństwo palm i początek procesji - na placu przed kościołem.
 4. W tygodniku Idziemy: kolejny odcinek rekolekcji – ks. prof. Waldemara Chrostowskiego oraz interesujący wywiad ze znanymi kobietami - o roli matki w rodzinie.
Kategoria: