Ogłoszenia

28 lutego 2021 r

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy, świeckich i duchownych. Przy wyjściu z Kościoła można wesprzeć ich dzieła ofiarą do puszek. Podajemy też nr sms-owy: 72032 o treści „Misje”(koszt 2,46 zł. nr też jest podany na tablicy).
 1. Zapraszamy na pasyjne nabożeństwa wielkopostne: w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30, a w piątki – Droga Krzyżowa o godz. 8:30; 17:30 i 20:00. Tradycyjnie na Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać! Za udział w tych nabożeństwach, możemy każdorazowo zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Zapraszamy na spotkania inabożeństwa I tygodnia:
 • W środę grupy modlitewne o g. 17.30 w auli na plebanii.
 • W I czwartek – Godzina Święta i modlitwa o powołania o g.18.00
 • I Piątek – Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 7.30 i o 17.30.
 • I Sobota – Msza o Niepokalanym Sercu Maryi i Nabożeństwo I sobotnie  o godz. 8.00.
 • Odwiedziny chorych tylko na osobiste wezwanie, prosimy dzwonić na telefon dyżurny.
 1. Biskup Włocławski podjął decyzję o wznowieniu z dniem 1 marca br. udzielania Sakramentu Bierzmowania na terenie Diecezji Włocławskiej.
  Do bierzmowania mogą przystąpić tylko osoby uprzednio przygotowane i wyrażające wolę przyjęcia Sakramentu w obecnie panujących warunkach. W tym celu od rodziców kandydatów do Bierzmowania należy odebrać pisemną zgodę na udział kandydata w spotkaniach przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania, jak i w samej liturgii Sakramentu, w obecnie panujących warunkach epidemicznych.
 2. Jutro 1 marca czyli Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, nazywanych również - żołnierzami niezłomnymi. Ofiarę ich życia będziemy       z wdzięcznością wspominać w jutrzejszej Eucharystii.
 3. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę ku czci św. Józefa, któremu tradycja liturgiczna powierza wszystkie sprawy Kościoła w miesiącu marcu.
 1. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach od 26 - 29 marca br. tj. od piątku przed Niedzielą Palmową do Wielkiego Poniedziałku włącznie.
 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierza (†1484), królewicza, głównego patrona Litwy.

 1. Tygodnik: Idziemy prezentuje temat handlu ludźmi, w tym sprzedawania dzieci i współczesnym formom niewolnictwa. Polecamy lekturę.
Kategoria: