Ogłoszenia

20 grudnia 2020 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przed nami ostatnie dni adwentowego czuwania. Zachęcamy do przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania - możliwość codziennie przed każdą liturgią. Ostatnie Roraty w tym roku: we wtorek i środę o godz. 18.00. Dzieci, które uczestniczyły w konkursie roratnim, we wtorek przynoszą wypełnione i podpisane plansze. Zapraszamy je także w środę na rozstrzygnięcie konkursu.
  1. Dziękujemy parafianom za udział w rekolekcjach adwentowych - czasu pandemii roku 2020. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę rekolekcyjną oraz wpłaty na konto parafialne – przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni i plebanii.
  1. Pobłogosławiony opłatek oraz świece Caritasu możemy nabyć przy wyjściu  z kościoła, w zakrystii i w kancelarii. Przypominamy ofiary z opłatków stanowią częściowe uposażenie p. organisty, natomiast świece - wspierają dzieci z rodzin potrzebujących. Bóg zapłać darczyńcom.
  1. Kancelaria parafialna według przyjętego grafiku czynna codziennie do środy włącznie.
  1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza ranna o godz. 8.00. Nie ma Mszy św. wieczornej – jest to czas na obchód Wieczerzy wigilijnej. Rozpoczynamy ją zapaleniem świecy, lekturą Ewangelii opisującym Narodzenie Chrystusa, łamaniem się opłatkiem i życzeniami oraz wspólną modlitwą. Zachowajmy przepiękny, postny charakter wieczerzy oraz religijną abstynencję od alkoholu, właśnie tego wieczoru.
  1. Na pasterkę zapraszamy o godz. 22.00 (seniorzy) i 24.00 pozostałych parafian.
  1. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Św. Szczepana, czyli I i II dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
  1. Zachęcamy do lektury tygodnika: Idziemy. Dzisiejsze wydanie wzbogacone jest dodatkami: Kalendarza na 2021 r. i obrzędami Wigilii. Cena 7 zł.
  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy: Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Małżonków i Rodziców zapraszamy razem z dziećmi na tę samą Eucharystię.
Kategoria: