Ogłoszenia

13 września 2020 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 września 2020 r.

1. Jak słyszeliśmy w Liście pasterskim Episkopatu, rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania i równocześnie kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. W tym trudnym czasie dla najmłodszych, ich rodziców oraz społeczności szkół, włączmy te intencje do naszych modlitw indywidualnych.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, (przeniesionego z racji pandemii na): 22 października br.

3. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy dzisiaj na wieczór fatimski. Adoracja i różaniec od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy świece.

4. Jutro, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jako znak męki i śmierci Jezusa, przypomina nasze Odkupienie, ten krzyż - staje się żywy i pełen nadziei – jako ołtarz w czasie każdej Eucharystii. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej wyjdziemy z procesją pod krzyż pandemiczny, zawieszony w tym roku podczas odpustu parafialnego. Zgodnie z intencją ofiarodawców i pomysłodawców tego unikatowego krzyża, będziemy błagali Zbawiciela Świata o oddalenie epidemii, powrót do zdrowia wszystkich chorych oraz wsparcie i ochronę dla tych, którzy nas leczą i pielęgnują w chorobie. Przynieśmy ze sobą krzyże, umieszczone w naszych domach.

5. Zapraszamy chętnych chłopców do liturgicznej służby ołtarza, natomiast osoby dorosłe do posługi lektora Słowa Bożego i psałterzysty. Kontakt z duszpasterzami w kancelarii lub zakrystii.

6. W czwartek, 17 września, w 81 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, Prezydent miasta zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej o godz. 12.00. Wspominamy w modlitwie wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny, zwłaszcza na Wschodzie.

7. W najbliższy piątek, 18 września przypada święto patrona młodzieży– św. Stanisława Kostki. Na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za naszą młodzież uczącą się i studiującą - o rozeznanie drogi swojego powołania. Zapraszamy.

8. Ojciec św. Franciszek z racji pandemii przeniósł z Wielkiego Piątku na dzisiejszą niedzielę - zbiórkę na Ziemię Świętą. Ten znak solidarnej bliskości z naszymi braćmi w „Ojczyźnie Jezusa”, możemy wesprzeć dzisiaj - ofiarą do puszek po każdej Mszy św. W imieniu obdarowanych – serdeczne Bóg zapłać. Osobno dziękujemy członkom parafialnej Caritas za przeprowadzenie zbiórki.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 uroczystość I Komunii Św. dzieci naszej parafii. Spotkania i próby w tygodniu. We wtorek rodzice po próbie będą mogli odebrać alby komunijne. Informacje u katechetów uczących dane klasy.

10. Ogłoszenie Parafii NSJ we Włocławku: zapraszamy młode osoby do udziału w Katolickiej konferencji młodzieżowej #STARTER. Jednym z miejsc tej ogólnopolskiej inicjatywy jest parafia na ul. Ostrowskiej. Spotkanie odbędzie się 19 września 2020 r. o godz. 10. Więcej na stronie: starter.waw.pl

11. Tygodnik „Idziemy” i Kalendarze ścienne na 2021 r. Polecamy.

W tym tygodniu W liturgii wspominamy:

15 IX – (wt.) NMP Bolesnej;

16 IX - (śr.) święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; męczennicy;

18 IX – (pt.) św. Stanisław Kostka (†1568), jezuita, patron Polski i polskiej młodzieży.

Kategoria: