Ogłoszenia

06 września 2020 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                

6 września 2020 r.

  1. Od dzisiaj powracamy do stałego rozkładu Mszy św. niedzielnych, czyli  o godz. 8.00, 10.00,  11.30 – Msza z udziałem dzieci, 13.00 i 18.00. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę remontowo-inwestycyjną. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców oraz dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wrześniu tego roku.
  2. Sakrament Bierzmowania, przełożony z racji pandemii, zostanie udzielony młodzieży w dniu 22 października br. Spotkanie dla kandydatów w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.
  3. Spotkanie ministrantów oraz wszystkich chętnych chłopców do liturgicznej służby ołtarza w najbliższy piątek: 11 września po Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów do posługi lektora Słowa Bożego i psałterzysty zapraszamy do kontaktu z duszpasterzami.
  4. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na wieczór fatimski w przyszłą niedzielę 13 września. Adoracja i różaniec od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00, po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy świece.
  1. Jak informowaliśmy, dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zatrzymanie profanacji, zachowań obscenicznych, łamania prawa i walki z zasadami religii chrześcijańskiej. Projekt nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, ma jedynie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ideologii LGBT w Polsce. Prosimy        o przygotowanie PESEL-u.
  1. Komunikat ks. biskupa dotyczący bezpieczeństwa higienicznego w kościołach w czasie pandemii.
  1. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy i polecamy kalendarze na rok 2021.  

 

Kalendarz liturgiczny tygodnia:

7.09. (pon.) – Św. Melchior Grodziecki (†1619), jezuita i męczennik;

8.09. (wt.) – Święto Narodzenia NMP, nazywane również świętem Matki Bożej Siewnej.

12.09. (sob.) – Wspomnienie Najświętszego imienia Maryi

Kategoria: