Wydarzenia

13 lipca 2021 r. Trzeci Dzień Objawień Fatimskich

We wtorek 13 lipca 2021 r. obchodziliśmy rocznicę trzeciego objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. Przypomnieliśmy sobie treść tego widzenia: przede wszystkim odsłonięcie przed dziećmi fatimskimi: przerażającej wizji piekła. Jak wspominają pastuszkowie, Nasza Pani była smutna, ale pełna dobroci zwróciła się do nas:
„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi. Ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa Xl rozpocznie się druga wojna, gorsza. Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, (ma na myśli nadzwyczajne światło północne, które widziano w nocy 25 stycznia 1938 r. w całej Europie) wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie, będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego.
Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła, dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć. Różne narody zginą. Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie.

Dodała również: „Kiedy odmawiacie różaniec, mówcie po każdej tajemnicy: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia".

W tym dniu wspominaliśmy również patronkę teściowych i dzieci nienarodzonych: – błogosławioną Mariannę Biernacką, która 13 lipca 1943 r.
w okolicach Grodna oddała życie za swoją synową, znajdującą się w stanie błogosławionym.

Trzeci akcent to liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patrona naszego ks. proboszcza. Mszy św. imieninowej przewodniczył ks. Świerad wespół z wikariuszami: ks. Sławkiem i Dawidem. Po maryjnej procesji były życzenia, serdeczności i imieninowe cukierki.

 

Kategoria: