Ogłoszenia

10 październik 2021 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po raz dwudziesty pierwszy obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów jest pierwszy apel do podzielonego świata, jaki skierował św. Jan Paweł II: „Nie lękajcie się”. Przy wyjściu z Kościoła możemy wesprzeć naszymi ofiarami Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspomagającą kształcenie uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać darczyńcom
  i młodym zbierającym datki.


 2. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:30.
 • Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki, kandydatów do Bierzmowania w dwa dowolne dni tygodnia;
 • Pracujących do późna – w czwartki o godz. 20:30.
 1. W środę 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:
 • 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 17:30   Różaniec
 • 18:00   Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem.
 1. W czwartek 14 października modlimy się za pedagogów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły. Wszystkie osoby zatrudnione i zaangażowane w oświacie, zapraszamy na Różaniec i wieczorną Eucharystię.
 1. Parafialna Caritas czynna w czwartki w godzinach: 16:00 - 17:30.
 1. Już za dwa tygodnie od niedzieli 24 – 30 października 2021 r. będziemy przeżywali Misje Parafialne. Poprowadzi je ks. dr Piotr Prusakiewicz – Michalita, ceniony rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor publikacji. Przy wyjściu z Kościoła na stolikach znajdują się wyłożone szczegółowe programy z zaproszeniem. Zabierzmy je ze sobą, aby w każdym domu był program misji. Bądźmy apostołami tego wydarzenia i zachęcajmy do udziału domowników oraz wierzących sąsiadów. Ojca Piotra i naszą parafię otoczmy codzienną modlitwą.
 1. Zapraszamy dzieci Szkoły Podstawowej nr 14 wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych w sobotę 23 października 2021 r. o godz. 19:00 w budynku Szkoły. Zapisy u katechetów.    
 1. W kancelarii parafialnej i w zakrystii, można zamawiać całoroczne oraz oktawowe wypominki - modlitwy za zmarłych. Wypominki tzw. roczne odmawiamy w niedziele przed Mszami o godz. 8.00, 10.00 i 13.00., wypominki oktawowe (od 2 do 8 listopada), podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 oraz w każdy ostatni piątek miesiąca.  Specjalne karty do wypisywania imion zmarłych, znajdziemy na stolikach przy wejściu do kościoła.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Śp.: Winicjusza Eugeniusza Antkowskiego l. 93; Irenę Helenę Wieluńską l. 86. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…
 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy. W dzisiejszym wydaniu m.in.: genialność myśli katolickiej o małżeństwie i seksualności oraz dwa interesujące artykuły o mniej znanych wydarzeniach z życia i nauczania Jana Pawła. Do nabycia także kalendarze na rok 2022 r. Serdecznie polecamy.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • 13 X (śr.) – bł. Honorat Koźmiński (†1916), kapucyn, wybitny patriota i zakonodawca, święto naszych Sióstr Honoratek.
 • 15 X (pt.) – św. Teresa od Jezusa (†1582), mistyczka, reformatorka zakonu karmelitańskiego, doktor Kościoła. Dzień Dziecka Utraconego.
 • 16 X (sb.) – św. Jadwiga Śląska (†1243), żona księcia Henryka I, po śmierci męża: Cysterka i fundatorka dzieł miłosierdzia. W tym dniu przypada także 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Zapraszamy na wieczorny różaniec ze św. Janem Pawłem II.

Ogłoszenie Teologicznego Towarzystwa Naukowego - zaproszenie na dwa wykłady w WSD Włocławek – wtorek 12.10.2021 r. godz. 16:00; Aula WSD

ks. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz

Kategoria: