Ogłoszenia

3 październik 2021 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tzw. tacę inwestycyjno-gospodarczą. Przeznaczamy ją na ogrzewanie naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii.  

 2. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:30.
 • Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i w czwartki;
 • Młodzież i kandydaci do Bierzmowania – 2 razy w dowolne dni tygodnia;
 • Pracujący do późna – w czwartki o godz. 20:30.
 • W tym roku w codziennym różańcu towarzyszy nam: św. Maksymilian.
 1. W środę o godz. 17:00 w sali parafialnej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i wspólnot modlitewnych naszej parafii.

 2. W czwartek przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca Świętego. Na Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00 uroczyste błogosławieństwo – naszych różańców. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 17:30 i 20:30 zakończone apelem Jasnogórskim.

 3. W czwartek wraca po przerwie parafialna Caritas. Można odebrać używaną odzież dla potrzebujących w godzinach: 16:00 - 17:30. Chętnych społeczników zachęcamy do zaangażowania się w pracę wspólnoty Caritas.

 4. Od 24 – 30 października 2021 r. tj. od niedzieli do piątku włącznie będziemy przeżywali Misje Parafialne. Ostatnie Misje odbyły się 11 lat temu. Tegoroczne Misje św. poprowadzi ks. dr Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Księży Michalitów, znany i ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy, autor wielu publikacji teologicznych. Otoczmy Ojca rekolekcjonistę i naszą parafię szczególnie gorliwą modlitwą.
 1. W dniach: 8-9 październik br. (piątek i sobota) organizujemy dwudniową Pielgrzymkę autokarową szlakiem nowych błogosławionych: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W programie: Zuzela – Sanktuarium narodzin i chrztu, Ostrów Mazowiecka – miejsca związane z Rotmistrzem Pileckim, Warszawa – Katedra (grób), Sanktuarium MB Łaskawej, Świątynia Opatrzności Bożej, Żoliborz – Sanktuarium Bł. Jerzego, Laski. Koszt do 350zł. W cenie nocleg, posiłki, ubezpieczenie, przejazd. Zapisy w zakrystii, kancelarii do wtorku.
 1. Nasza parafia już dzisiaj zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych w sobotę 23 października 2021 r. o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej nr 14. Zapisy w tygodniu u katechetów.    
 1. Dziękujemy licznej grupie parafian, która włączyła się w tzw. Iskrę Bożego Miłosierdzia i wspólnie odmówiła koronkę w miniony wtorek 28.09. o godz. 15:00 przy kapliczce Niepokalanej na skrzyżowaniu ulic Wierzbowej i Chopina.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Roman Siwa l. 86, Mirosława Sobala l. 73, Tadeusz Karpiński l. 86. Pamiętajmy o nich w modlitwach: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 1. W dzisiejszym wydaniu: Idziemy polecamy tematy: Rozpoczynający się Synod Biskupów, wizyta ad limina biskupów Polskich oraz różaniec odmawiany przez mężczyzn. Do nabycia: kalendarze ścienne, kalendarz w wydaniu książkowym – cenna pomoc dla działkowców i ogrodników. Zachęcamy też do wybrania się do kina na dwa filmy: Wyszyński i Fatima.
 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (†1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

- we wtorek 5 października - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku;

– w środę 6 października – św. Faustyna Kowalska (†1938), zakonnica, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

ks. Świerad Sławomir Pettke

Kategoria: