Ogłoszenia

26 wrzesień 2021 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                           

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wielu naszych rodaków, nie zawsze z własnej woli  znalazło ojczyznę poza granicami Polski. Módlmy się za wszystkich migrantów i uczmy się otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę. W całej Polsce odbywa się dzisiaj liczenie praktyk religijnych wiernych: osób uczestniczących i przyjmujących Eucharystię.

2. W środę obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.

3. W piątek rozpoczniemy październik: miesiąc maryjny z modlitwą różańcową. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30.

 • Dzieci zapraszamy we wtorki i w czwartki;
 • Młodzież i kandydaci do Bierzmowania – 2 razy w dowolne dni tygodnia.
  W tym roku na codziennym różańcu będziemy poznawali dorastanie do świętości Żołnierza Niepokalanej: św. Maksymiliana, w 80-tą rocznicę jego śmierci.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W I piątek spowiedź pół godziny przed Mszą św. poranną, po południu od godz. 17:00.
 • W I sobotę Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00.
 • Chorych parafian księża odwiedzą w piątek – przed południem. Zgłaszajmy chorych i starszych w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

  5. Zgodnie z apelem ks. Biskupa Włocławskiego zapraszamy parafian, a zwłaszcza wspólnotę Żywego Różańca na Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w sobotę 2 października w katedrze o godz. 11:00. Wcześniej Różaniec (10:00) i konferencja duchowa (10:30).

  6. W przyszłą niedzielę – taca inwestycyjna na ogrzewanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, także wpłacającym na konto parafialne.

  7. Jak już informowaliśmy za tydzień w niedzielę pożegnamy i podziękujemy ks. dr Ireneuszowi Świątkowi – za wieloletnią posługę    w naszej wspólnocie i piękno kapłańskiego życia.

  8. Za miesiąc: od 24 – 30 października 2021 r. tj. od niedzieli do piątku włącznie będziemy przeżywali święty czas Misji Parafialnych. Ostatnie Misje odbyły się 11 lat temu. Misje są nadzwyczajnym działaniem ewangelizacyjnym Kościoła. Tegoroczne Misje św. poprowadzą Księża Michalici, którzy zajmują się wychowaniem, edukacją oraz posługą misyjną i wydawniczą. W tym roku obchodzą 100 lecie pracy w Kościele.

  9.We wtorek 28 września o godz. 15:00 (rocznica beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny) zapraszamy na wspólną modlitwę organizowaną na skrzyżowaniach ulic i placach miast całego świata. Zapraszamy na skwer przed kapliczką Niepokalanej, przy skrzyżowaniu ulic: Chopina i Wierzbowej (niedaleko wjazdu na rondo Powstania Styczniowego). Wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  10. W dniach: 8-9 październik br. organizujemy dwudniową Pielgrzymkę autokarową szlakiem nowych błogosławionych: Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej. W programie: Zuzela – Sanktuarium narodzin i chrztu, Warszawa – Katedra (grób), Sanktuarium MB Łaskawej, Świątynia Opatrzności Bożej, Żoliborz – Sanktuarium Bł. Jerzego, Laski. Przybliżony koszt ok. 350zł. W cenie nocleg, posiłki, ubezpieczenie, przejazd. Zapisy w zakrystii, kancelarii.

  11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Marcelina Józefa Bielak l. 85 i Jadwiga Kazimiera Kozłowska
  l .79. Wieczny odpoczynek…

  12. W najnowszym wydaniu: Idziemy polecamy temat: relacji kultury i wiary oraz świadectwa modlitwy Norwida (dwusetna rocznica urodzin). Do nabycia: kalendarze ścienne, kalendarz w wydaniu książkowym – cenna pomoc dla działkowców i ogrodników.

  13. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (†1660), zakonodawca, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (†935), męczennik, król i patron Czech;

– w środę 29 września – Święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (†420), doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (†1897), karmelitanka, doktor Kościoła, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie.

Ogłoszenie poza parafialne:

Odnowa w Duchu Św. przy Sanktuarium Św. Józefa we Włocławku

Ks. Świerad Sł. Pettke, prob.

Kategoria: