Ogłoszenia

19 wrzesień 2021 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trzecia niedziela września – to ustanowiony w Kościele Powszechnym: Światowy Dzień Środków Przekazu. Wspierajmy nie tylko modlitwą Katolickie media, wydawnictwa oraz publikacje ewangelizujące naszą zabieganą codzienność.
 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., a po Mszy o 18:00 dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 1. Zaproszenie na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację – Słowo ks. Biskupa.
 1. W najbliższą środę (22.09.) po wieczornej Mszy św. w Sali parafialnej na plebanii odbędzie się spotkanie parafialnej Wspólnoty „Caritas”. Zapraszamy aktualnych wolontariuszy oraz wszystkich, którzy pragną zaangażować się w prace dobroczynne na rzecz osób potrzebujących w naszej parafii.
 1. W piątek 24 września młodzież klas VIII udaje się na diecezjalną pielgrzymkę do Lichenia, pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zapisy u ks. Sławka do poniedziałku włącznie. Planowany wyjazd w piątek o godz. 8:00, powrót ok. godz. 16:00.
 1. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy ministrantów, lektorów oraz nowych kandydatów do służby liturgicznej ołtarza na spotkanie organizacyjne w Sali na plebanii.
 1. Nasza parafia organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny: „Uwielbienie wpisane w misję” do klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Wyjazd w sobotę (25.09.) o godz. 17:30 z placu przed plebanią. Koszt 20 zł., zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 1. Uprzejmie informujemy, że w godzinach posług liturgicznych czynna jest toaleta zewnętrzna na plebanii. Wejście od strony podwórza przy drzwiach wejściowych do Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.

 2. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Maryla Makowiecka l. 90; Barbara Popławska l. 84. Wieczny odpoczynek ….
 1. W najnowszym tygodniku Idziemy polecamy dwa tematy: Jakie zadania stoją dzisiaj przed mediami oraz czym kierować się w wychowaniu dzieci- intuicją, czy metodami specjalistów? Do nabycia kalendarze ścienne, również kalendarz w wydaniu książkowym – cenna pomoc dla działkowców i ogrodników.

 2. Za dwa tygodnie, w niedzielę (3.10.) uroczyście pożegnamy i podziękujemy w imieniu parafii – ks. dr Ireneuszowi Świątkowi, który z dniem 1.09. br. został mianowany rektorem WSD we Włocławku.
 1. W tym tygodniu patronują nam :

– w poniedziałek 20 września – święci Andrzej Kim Taegon (†1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (†1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. o. Pio z Pietrelciny (†1968), kapucyn, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej

ks. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz

Kategoria: