Ogłoszenia

12 wrzesień 2021 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                               

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa” i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech ten czas, stanie się okazją do naszej osobistej modlitwy o siłę do dawania świadectwa życia dla rodziców, nauczycieli i wszystkich formatorów dzieci i młodzieży.
  1. Dzisiaj o godz. 12 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji przez dostępne media, a przez ich wstawiennictwo módlmy się w intencjach Kościoła w naszej Ojczyźnie.
  1. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją na zewnątrz kościoła. Adoracja i różaniec od godziny 17:00, Msza św. o godz. 18:00, po niej procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski
  1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej wyjdziemy procesyjnie do Krzyża Pandemicznego z modlitwą o zatrzymanie i przezwyciężenie epidemii.
  1. W środę 15 września wspominamy Matkę Bożą Bolesną, która patronuje wspólnocie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Czcicieli Maryi zapraszamy na wieczorną Eucharystię.
  1. W środę (15.09.) po Mszy wieczornej zapraszamy lektorów, psałterzystów oraz wszystkich chcących czytać Słowo Boże w naszej świątyni na spotkanie w Sali na plebanii.

  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych, a po Mszy św. o godz. 18:00 dla rodziców i młodzieży, którzy przyjmować będą sakramenty w roku 2022.

  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Śp. Jadwigę Stanisławę Nowińską l. 81. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie
  1. Najnowsze wydanie tygodnika Idziemy poświęcone w całości postaciom beatyfikowanych dzisiaj świętych – naszych czasów. Szczególnie ważny dla nas włocławian artykuł redaktora naczelnego ks. Henryka Zielińskiego: „ W płaszczu męczennika”. Do nabycia są także kalendarze ścienne na rok 2022.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (†407), biskup i doktor Kościoła;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi pasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (†1568), jezuita, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Kategoria: