Ogłoszenia

5 wrzesień 2021 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                             

1.Od dzisiaj powracamy do stałego rozkładu Mszy świętych niedzielnych, czyli o godz.: 8:00, 10:00, 11:30 – Msza św. z udziałem dzieci, 13:00 i 18:00.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tzw. tacę remontowo-gospodarczą naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 11:30 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dla pierwszoklasistów. Zapraszamy wszystkie dzieci uczące się wraz z rodzicami.
2. Zgodnie z apelem przewodniczącego KEP modlimy się dzisiaj o pokój dla Afganistanu i wspieramy materialnie pomoc dla Afgańczyków, organizowaną przez Caritas Polska. Kwesta przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom oraz osobom zbierającym.
3. Dziś, popołudniu zapraszamy wszystkich parafian na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00 w kościele św. Stanisława BM, a zakończy się w Sanktuarium Św. Józefa przy ul. Promiennej. Marsz promuje życie oraz rodzinę i jest publicznym świadectwem naszej wiary.
4. Przypominamy o 415 Pieszej Pielgrzymce do Skępego we wtorek 7 września br. Zapisy u OO. Franciszkanów; szczegóły na okolicznościowym plakacie.
5. W środę 8 września przypada święto Narodzenia NMP, nazywane również świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy wieczornej zapraszamy lektorów, psałterzystów oraz kandydatów do proklamowania Słowa Bożego na spotkanie organizacyjne w Sali na plebanii.
6. Nasza Parafia organizuje wyjazd na V Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie w najbliższą sobotę 11 września br. W programie zwiedzanie Niepokalanowa, Msza św., gry i zabawy oraz konkursy dla najmłodszych. Wyjazd w sobotę (11.09.) o godz. 8:30 sprzed Kościoła. Zapisy w zakrystii, kancelarii i u ks. Dawida.
7.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp.: Dorota Michalak l. 49; Marian Kusz l. 90; Hubert Madalski l. 41; Jadwiga Komorowska l. 85; Teresa Kaniewska l. 92; Mariusz Leszczyński l. 38. Zmarłych oraz ich najbliższych wspierajmy modlitwą: Wieczny odpoczynek…
8. Wdzisiejszym wydaniu Idziemy polecamy artykuły opisujące aktualny stan wiary Węgrów, Słowaków i Portugalczyków, także wnikliwy tekst o. prof. D. Kowalczyka: Jezus na białoruskiej granicy. Do nabycia są także kalendarze ścienne na rok 2022.
9. Przygotowujemy się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Niewidomej Matki Niewidomych – odprawiając do soboty włącznie (11.09) codzienną nowennę na zakończenie wieczornej Eucharystii. Zapraszamy.

a. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz

Kategoria: