Ogłoszenia

29 sierpień 2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się czas urlopów i wakacji, stąd od przyszłej niedzieli – I niedzieli września (05.09.2021 r.), powracamy do stałego rozkładu Mszy świętych niedzielnych, czyli zapraszamy na godz. 8:00, 10:00,  11:30 – Msza z udziałem dzieci, 13:00 i 18:00.
 2. Za tydzień taca remontowo – gospodarcza.
 3. W najbliższą niedzielę na Mszy o 11:30 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dla pierwszoklasistów. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. W środę, 1 września na godz. 8:00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców na Mszę św. w intencji Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą. Modlitwą otoczmy wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej parafii.Katechetów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w Sali na plebanii  w czwartek 2 września br. po wieczornej Mszy św.
 5. W środę o godz. 17:30 spotkanie wspólnot modlitewnych naszej parafii w auli na plebanii.
 6. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Eucharystyczne, tzn. pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota września:
 • Pierwszy czwartek – Msza św. i Nabożeństwo w intencji nowych powołań i świętości wszystkich powołanych o godz. 18:00.
 • Pierwszy piątek – Msza św. i Nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 18:00. Spowiedź św. od godz. 6:30 i 17:30. W piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych i seniorów naszej parafii. Zgłoszenia telefonicznie i w kancelarii.
 • Pierwsza sobota – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00, po niej adoracja i różaniec wynagradzający.
 1. Za tydzień, w niedzielę 5 września ulicami naszego miasta przejdzie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 15:00 w kościele św. Stanisława BM, a zakończy się w Sanktuarium Św. Józefa przy ul. Promiennej. Wszystkich parafian zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym i publicznym świadectwie wiary, promocji życia oraz rodziny. (Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła).
 1. Ojcowie Franciszkanie we wtorek, 7 września br. zapraszają na 415 Pieszą Pielgrzymkę z Włocławka do Matki Bożej Skępskiej. Zgłoszenia kandydatów w zakrystii kościoła OO. Franciszkanów przy Placu Wolności. Dla osób, które nie mogą udać się pieszo, przewidziane są autokary, które zawiozą i przywiozą pielgrzymów w dniu odpustu: 8 września.
 2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp.: Lucjan Białecki l. 89; Adam Krasiński l. 65; Leszek Garstka l. 72; Marian Kustra l. 75; Elżbieta Paprocka (DPS) l. 75. Zmarłych oraz ich najbliższych wspierajmy modlitwą: wieczny odpoczynek…
 1. Apel Przewodniczącego KEP ws. Dnia Solidarności z Afgańczykami (pełny tekst)
 1. Polecamy tygodnik Idziemy. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2022.
 2. Przygotowując się do beatyfikacji Prymasa tysiąclecia: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej: Niewidomej Matki Niewidomych, proponujemy myśl ks. Prymasa na rozpoczęty tydzień:

„Dążenie do Prawdy, do współżycia w spokoju i ładzie, znajduje jednoczącą siłę w Bożej Mądrości. Oto właściwy sens katolickiej nauki.” (KUL 1947 r.)

 1. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz
Kategoria: