Ogłoszenia

15 sierpień 2021

Uroczystość Wniebowzięcia Najświęszej Maryi Panny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wskazuje nam na ostateczny cel życiowej pielgrzymki: szczęście zjednoczenia z Bogiem i całym Jego stworzeniem. Na zakończenie Mszy Świętej pobłogosławimy tegoroczne pierwociny ziół, kwiatów, warzyw i zbóż.
  1. Zgodnie z apelem Ks. Biskupa, dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe i konserwatorskie naszej katedry - w dniu jej odpustu. Bóg zapłać!
  1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny, narodu i bezpiecznej przyszłości.
  1. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Śp. Władysława Gocel – l. 85; Śp. Barbara Rakoca – l. 64; Śp. Irena Przybylska – l. 91. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Polecamy tygodnik Idziemy. W najnowszym wydaniu cenne artykuły o przedziwnych zwycięstwach Matki Bożej, o geniuszu Św. Maksymiliana i głos zza oceanu: prof. Kazimierza Dadaka o prawdziwej dyktaturze medialnej. Zachęcamy także do zakupienia kalendarzy na rok 2022 naszego diecezjalnego wydawnictwa – w cenie: 5 i 7 zł.
  1. W liturgii tygodnia wspominamy:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacka (†1257), dominikanina, ewangelizatora ziem polskich;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernarda (†1153), opata i doktora Kościoła;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Piusa X (†1914), papieża, apostoła wczesnej i częstej Komunii Świętej.

  1. W Niedzielę 12 września br. w Warszawie będziemy przeżywali beatyfikację Prymasa Tysiąclecia: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Myśl ks. Prymasa na rozpoczęty tydzień:

Matko Łaski Bożej, przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej daru łaski, jako źródła Bożego życia. Pragniemy, aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga, aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego, aby stał się domem Bożym i Bramą Niebios dla pokoleń wędrujących przez polską ziemię – pod przewodnictwem kościoła katolickiego do wiecznej Ojczyzny.  

  1. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz
Kategoria: