Ogłoszenia

8 sierpień 2021

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Sierpień – to miesiąc wielu ważnych uroczystości religijnych i kolejnych rocznic historycznych. Dla wielu z nas, jest to także okazja do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu, jako świadectwo życia w wolności i wsparcie dla tych, którzy walczą o trzeźwość własną oraz innych.

 2. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji nazywane także: Matki Bożej Zielnej. Obrzęd błogosławienia pierwszych tegorocznych ziół, kwiatów, warzyw, zbóż na zakończenie każdej Eucharystii. W tym dniu dziękować będziemy także za 101 rocznicę tzw. „Cudu nad Wisłą”.
 1. Odezwa ks. Biskupa Włocławskiego w/s zbiórki na katedrę.
 1. W miniony piątek 6 sierpnia wyruszyła z katedry 33 Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Przez cały czas pielgrzymki, do 13 sierpnia br. duchowo łączymy się z pielgrzymami, polecając na zakończenie wieczornej Mszy św. intencje osobiste i naszej parafii. Zapraszamy na stronę parafialną w celu śledzenia zamieszczanych codziennie rozważań i modlitw. 

 2. W piątek 13 sierpnia 2021 r. zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 17:00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec fatimski. O godz. 18:00 Msza św. i procesja fatimska. (przynieśmy świece).
 1. 30 lipca 2021 r. Ks. Biskup Diecezjalny mianował ks. dr Ireneusza Świątka – nowym rektorem WSD we Włocławku. Nowe obowiązki ks. Rektor Ireneusz podejmie z dniem 1 września br. Nasz były wikariusz: ks. Marcin Pachliński został mianowany dyrektorem ekonomicznym Seminarium. Gratulujemy i prosimy o modlitwę w intencji księży oraz społeczności seminaryjnej.
 1. Diecezjalne Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników przesłało nam nowe propozycje kalendarzy ściennych na nowy 2022 r. Cena kalendarzy: 5 i 7 zł.

 2. W najnowszym tygodniku Idziemy polecamy lekturę artykułów o zagrożeniach duchowych wywoływanych przez sekty i grupy destrukcyjne, działające także na obrzeżach Kościoła.

 3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Śp. Tomasza Krajewskiego, l. 53. Wieczny odpoczynek…..

 4. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, †1942), filozof, konwertytka, karmelitanka, męczennica, patronka Europy;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (†1253), dziewica, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (†1941), franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

 1.     Świerad Sławomir Pettke
Kategoria: