Ogłoszenia

1 sierpień 2021

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Na progu sierpnia - miesiąca abstynencji, Kościół przypomina nam, że jako uczniowie Chrystusa: wszyscy jesteśmy powołani i zobowiązani do bycia apostołami trzeźwości. Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich i całego Narodu, a równocześnie czujemy się wezwani do dawania świadectwa życia w trzeźwości i abstynencji. Dar abstynencji jest ratunkiem dla uzależnionych, wsparciem dla osób towarzyszących uzależnionym i bezcenną pomocą dla dzieci rodziców uzależnionych.
 2. Przeżywamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent miasta zaprasza na uroczystości przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej o godz. 17:00, natomiast Msza św. w intencji powstańców warszawskich oraz wszystkich walczących i poległych za wolną Ojczyznę o godz. 18:00.
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna na prace remontowe naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii, także wpłaty na konto parafii.
 1. Tydzień temu w akcji: Św. Krzysztof – 1 grosz za 1kilometr z racji poświęcenia naszych pojazdów, ofiarowaliśmy 1800 zł na środki transportu dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.
 1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 1. Spotkanie wspólnot modlitewnych naszej parafii w środę 4 sierpnia o godz. 17:30 w auli na plebanii. Zapraszamy.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. wieczornej będziemy modlili się
  o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed ranną i wieczorną Eucharystią. Odwiedziny chorych przed południem w piątek – prosimy o zgłaszanie naszych chorych w zakrystii lub na telefon dyżurny. W piątek 6 sierpnia przypada także święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszosobotnie
  o godz. 8:00.
 1. Msza św. na rozpoczęcie 33 Pieszej Pielgrzymki Włocławskiej na Jasną Górę w piątek 6 sierpnia o godz. 6:00 w Bazylice Katedralnej. Codziennie podczas trwania pielgrzymki (od 6 - 13 sierpnia) będziemy duchowo łączyli się z pielgrzymami polecając intencje nasze i parafii na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 1. Polecamy najnowsze wydanie tygodnika: Idziemy. W nim: m.in. temat Powstania Warszawskiego, 500 lat Ojców Jezuitów i felieton o wizycie Jana Pawła II we Włocławku.
 1. Kalendarz liturgiczny:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (†1859), gorliwy spowiednik, patron proboszczów;

- w czwartek 5 sierpnia – rocznica poświęcenia Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie – najznakomitsza świątynia maryjna Zachodu.

 1. Świerad Sł. Pettke, proboszcz
Kategoria: