Ogłoszenia

25 lipiec 2021

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. na zewnątrz świątyni: Obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz wszystkich pojazdów mechanicznych. Jak informowaliśmy: z racji tego błogosławieństwa, wszyscy możemy wesprzeć akcję charytatywną: św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechanej trasy. Zbiórka wspiera pracę misjonarzy przez zakup dla nich środków transportu. Od zbierających otrzymamy okolicznościową pamiątkę      
  z modlitwą kierowcy. Bóg zapłać.
 1. Jutro 26 lipca 2021 r. obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny (dziadków Pana Jezusa) zapraszamy wszystkich seniorów na Mszę św. wieczorną o godz. 18:00.
 1. Uprzejmie informujemy, że kancelaria parafialna w miesiącach wakacyjnych jest czynna według stałego grafiku. W sytuacjach nagłych prosimy dzwonić na podany telefon dyżurny.
 1. Za tydzień, w pierwszą niedzielę sierpnia – taca inwestycyjna na prace remontowe naszej parafii. W ostatnim czasie dokonaliśmy małych remontów   
  w pokojach mieszkalnych księży wikariuszy, uzupełniliśmy odpadające cokoły z nazwiskami ofiarodawców i prowadzimy prace uszczelniające dach kościoła. Niestety, ostatnie intensywne opady ujawniły kolejne nieszczelne miejsca w dachu.
 1. W niedzielę 1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent miasta zaprasza na uroczystości przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej o godz. 17:00. Msza św. w intencji powstańców warszawskich oraz wszystkich walczących i poległych za wolną Ojczyznę o godz. 18:00.
 1. Lektorów i psałterzystów prosimy o podejście po liturgii do zakrystii.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Śp. Jana Dąbrowskiego l. 87 i Śp. Genowefę Rutkowską l. 95. Wieczny odpoczynek….
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, pamiętając w modlitwie o dzisiejszym ks. Biskupie Krzysztofie.
 1. Najnowsze wydanie tygodnika: Idziemy prezentuje temat: pięknie przeżywanej starości. Polecamy lekturę.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice NMP, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (†1556), kapłan i założyciel Towarzystwa Jezusowego, odnowiciel Kościoła.

 1. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz
Kategoria: