Ogłoszenia

18 lipca 2021 r.

                       SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od dzisiaj do następnej niedzieli 25 lipca obchodzimy w kościele XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Otoczmy naszą modlitwą polskich misjonarzy
  i misjonarki, starających się dotrzeć do ludzi żyjących w oddaleniu od stacji i centrów misyjnych. Za tydzień w niedzielę, z racji poświecenia pojazdów mechanicznych przeprowadzimy dodatkową zbiórkę na akcję: św. Krzysztof        1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechanej trasy. Zbiórka wesprze pracę misjonarzy przez zakup dla nich środków transportu. Obrzęd błogosławieństwa kierowców oraz ich pojazdów po każdej Mszy św. niedzielnej (sobota wieczór także). Dodatkowe informacje na okolicznościowym plakacie.  
 1. Za tydzień przypada również ustanowiony przez papieża Franciszka Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Obchody tych uroczystości przeniesiemy w naszej parafii na poniedziałek: 26 lipca – liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima – rodziców Matki Bożej, a dziadków Pana Jezusa. Już dzisiaj zapraszamy seniorów na Mszę św. wieczorną w przyszły poniedziałek – 26 lipca 2021 r. godz. 18:00.
 1. Czas wakacji i urlopów, a zwłaszcza wysokie temperatury – przypominają nam o skromnym, ale godnym stroju podczas nawiedzania kościołów
  i uczestniczenia w liturgii. W języku świeckim (biznesowym) używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność naszej osoby, także szacunek dla czasu i miejsca świętego.
 1. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we wtorek nowenna do św. Józefa, a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Zapisy na 33 Pieszą Pielgrzymkę Włocławską (6 – 11 sierpnia) w parafii katedralnej.
 1. Polecamy najnowsze wydanie tygodnika Idziemy. Temat przewodni: „Czego dzisiaj oczekujemy od księży” oraz tekst o. prof. Jacka Salija OP: Czy mamy już czasy ostateczne?
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Krzysztof Andrzejczak l. 61 i Śp. Marianna Woźniak l. 84. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (†1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (†1292), księżna, dziewica, żona i zakonnica klauzurowa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 1. Świerad Sławomir Pettke, proboszcz
Kategoria: