Ogłoszenia

14 marca 2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą Niedzielę od stuleci liturgia nazywa Laetare tzn. Radujcie się. W trudzie postu i nawrócenia, miłość Kościoła daje nam pokrzepienie i radość paschalną, kiedy razem z Chrystusem przechodzimy z niewoli grzechu do życia w wolności dziecka Bożego.
  1. Dzisiaj już po raz czwarty zapraszamy na: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30, a w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 8:30; 17:30    i 20:00. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach, możemy każdorazowo zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. Już dzisiaj zapraszamy na Rekolekcje wielkopostne w dniach od 26 - 29 marca br. tj. od piątku przed Niedzielą Palmową do Wielkiego Poniedziałku włącznie. Ojca Rekolekcjonistę: ks. prof. Zdzisława i spowiedników wielkopostnych włączmy do naszych codziennych modlitw.
  1. W związku ze zmianą terminu rekolekcji, uprzejmie informujemy że intencje mszalne przyjęte w tym tygodniu w godzinach spotkań rekolekcyjnych: tj. z poniedziałku i wtorku: 15 i 16 marca o godz. 10:00 i 20:00, zostaną odprawione w tych samych godzinach (10:00 i 20:00) w odpowiednio przypadające dni rekolekcyjne: tj. piątek i sobotę: 26 i 27 marca br. Za zmianę terminu i utrudnienia serdecznie przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.
  1. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego i głównego patrona naszej diecezji. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa”z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa - Patronem Kościoła, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. Do uroczystości przygotowujemy się codzienną nowenną o godz. 18:00, a w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00; 10:00 i 18:00.

 

  1. Dzień św. Józefa rozpocznie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia organizowany w dniach: 19 – 25 marzec 2021 r. Każdego dnia będziemy na wieczornej Mszy św. rozważać fragment listu papieża Franciszka o św. Józefie i podejmować modlitwy ułożone przez Jana Pawła II. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę.

 

  1. W dalszym ciągu nasza parafia poszukuje kandydata na kościelnego i zakrystianina. Oferujemy przygotowanie do wykonywanych obowiązków

i uposażenie. Możliwe jest również, aby były to dwie osoby, wykonujące na zmianę powierzone zadania.

 

  1. Polecamy tygodnik Idziemy z tekstami opisującymi fenomen papieża Franciszka, a także kolejny odcinek rekolekcji ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Teksty o św. Józefie ubogaca - bardzo osobisty artkuł naszego biskupa o swoim ojcu i powołaniu ojca w rodzinie.
Kategoria: