Ogłoszenia

21 lutego 2021 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    21 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na pasyjne nabożeństwa wielkopostne: w niedziele – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30, a w piątki – Droga Krzyżowa  o godz. 8:30; 17:30 i 20:00. Tradycyjnie na Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać darczyńcom. Rozważania pasyjne podczas Gorzkich Żali w tym roku głoszą nasi duszpasterze. Za udział w tych nabożeństwach, możemy każdorazowo zyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  1. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywali  w dniach od 26 - 29 marca br. tj. od piątku przed Niedzielą Palmową do Wielkiego Poniedziałku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Zdzisław Janiec z KUL, nauczyciel akademicki i ceniony rekolekcjonista. Otoczmy jego osobę oraz wielkopostnych spowiedników naszą modlitwą.
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie formacyjne dla rodziców oraz dzieci – przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.
  2. W tym tygodniu przypada: jutro święto Katedry św. Piotra, we wtorek nowenna do św. Józefa, a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Dyrektorów szkół oraz naszych katechetów zapraszamy na spotkanie organizacyjne – przygotowujące przebieg tegorocznych rekolekcji wielkopostnych w czwartek: 25 lutego br. o godz. 18:40 (po Mszy św. wieczornej) w Auli na plebanii.
  4. W ostatni piątek miesiąca: 26 lutego Msza św. zbiorowa za zmarłych  z wypominkami miesięcznymi o godz. 18:00.Kartki z imionami naszych zamarłych możemy składać w kancelarii i w zakrystii.
  5. Za tydzień, w II Niedzielę Wielkiego Postu pomagamy naszym misjonarzom  i prowadzonym przez nich dziełom, ofiarując naszą modlitwę i ofiarę do puszek.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary kolędowe, wpłaty na konto parafialne i do skarbonek - na potrzeby naszej parafii.
  1. W najnowszym tygodniku Idziemy polecamy tematy związane z przeżywaniem Wielkiego Postu: m.in. artykuł ks. abp G. Rysia – Jak rozumieć dzisiaj jałmużnę?; także tekst o najbardziej rozpoznawalnym w świecie wizerunku Piety Michała Anioła pióra ks. W. Turka z Rzymu.  

 

Kategoria: