Ogłoszenia

14 lutego 2021 r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech nasza wspólna modlitwa za abstynentów, za uzależnionych oraz osoby pomagające wyjść im ze zniewolenia, uwrażliwi sumienia nas wszystkich na potrzebę trzeźwości i świadectwa wobec młodego pokolenia.
  1. W środę - Popielec, rozpoczynający Wielki Post, czas uporządkowania naszego życia i nawrócenia serca. To piękny czas łaski Bożej w zaproszeniu nas do czynienia pokuty za grzechy i umartwienia. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, czyli ograniczenie ilościowe pokarmów. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post – wszystkie osoby pełnoletnie. Prawo kościelne przypomina wierzącym rodzicom, aby roztropnie wprowadzali również własne dzieci w ducha pokuty i umartwienia, stosując praktyki postu zrozumiałego dla ich wieku. W Środę Popielcową podobnie jak w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Już od starożytności chrześcijańskiej rozumie się przez taki post - tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.
  1. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w Popielec o godz. 8:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.
  1. Środa Popielcowa rozpoczyna najważniejszy okres kościoła – czas paschalny. Rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, który trwać będzie do końca okresu wielkanocnego. Korzystajmy obficie z darów Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty i Pojednania.
  1. Nie zmienia się porządek odprawianych Mszy św. w ciągu tygodnia: pozostaje godzina: 8:00 i 18:00.
  1. W czwartek, po Mszy wieczornej spotkanie lektorów i kantorów Słowa Bożego w Sali na plebanii.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Mamy trzy możliwości uczestnictwa:      o godz. 8:30, po rannej Mszy św.; po południu o 17:30 dla rodziców i dzieci oraz o godz. 20:00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z medytacją pasyjną o godz. 17:30.

 

  1. W piątek – 6 dzień nowenny do św. Andrzeja Boboli i modlitwa przy krzyżu pandemicznym o godz. 18:00.
  2. Za tydzień w niedzielę spotkanie formacyjne dla rodziców oraz dzieci – przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11:30.
  1. Tygodnik Idziemy oferuje nam temat Sakramentu Małżeństwa z racji obchodzonego Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw. Zawiera wywiady          z terapeutami małżeństw i rodzin. Szczególnie dobra lektura dla młodego pokolenia.
Kategoria: