Ogłoszenia

07 lutego 2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   7 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W miniony wtorek, w święto Ofiarowania Pańskiego zakończyliśmy tegoroczną kolędę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom oraz naszym przyjaciołom, za przyjęcie zaproszenia i wspólne nabożeństwa kolędowe w świątyni. Z wdzięcznością wypowiadamy: „Bóg zapłać” za wsparcie naszej parafii - złożonymi ofiarami w kościele i wpłacanymi na konto parafialne. Dla parafii, trudny czas pandemii, staje się też okazją do okazywania jej naszej życzliwości. Osoby, które nie otrzymały tzw. pakietu kolędowego tzn. koperty z obrazkami, prosimy o podejście i odebranie w zakrystii. W przyszłą niedzielę w podsumowaniu pokolędowym, ks. proboszcz przedstawi także sprawozdanie ekonomiczne.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na cykliczne nabożeństwa o godz. 18:00: we wtorek nowenna do św. Józefa, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek do św. Andrzeja Boboli i przy krzyżu pandemicznym – o pokonanie pandemii.
  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza św. o godzinie 10:00 z Sakramentem Namaszczenia Chorych dla osób znajdujących się w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź w tym dniu od godz. 9:30. Zachowując przepisy sanitarne w świątyni zapraszamy szczególnie osoby chorujące i starsze.
  1. Informacja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Pobór miar do uszycia strojów liturgicznych na tę uroczystość w sobotę 13 lutego  o godz. 15:00 w auli przy kancelarii, natomiast kolejne spotkanie przygotowujące dla dzieci oraz ich rodziców w niedzielę 21 lutego po Mszy o godz. 11:30.
  1. Nasza parafia pilnie poszukuje kandydata na kościelnego i zakrystianina. Gwarantujemy odpowiednie przygotowanie i skromne uposażenie. Osoby zainteresowane (także kobiety!) prosimy o kontakt bezpośredni lub na telefon dyżurny parafii. Panu Bartoszowi Szafrańskiemu i jego mamie: p. Wiesławie - serdecznie dziękujemy za dotychczasową pracę dla naszej parafii. Bóg zapłać.
  1. Polecamy tygodnik Idziemy; poświęcony chorym, leczeniu, służbie zdrowia i dostępnym lekom. Zawiera także kolejny odcinek przybliżający nam postać św. Józefa. W sklepiku można odebrać bezpłatną gazetę ewangelizacyjną: Dobre nowiny o Eucharystii. Zachęcamy do lektury.
Kategoria: