Ogłoszenia

25 grudnia 2020 r.

BOŻE NARODZENIE                               25 grudnia 2020 r.                    

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po upływie adwentowego przygotowania wkraczamy w nowy okres liturgiczny – Okres Narodzenia Pańskiego. Wprawdzie najważniejszym i najbardziej uroczystym okresem Kościoła jest cykl Wielkanocny, to jednak atmosfera tych świat: ze świątecznym zapachem rodzinnego domu, z wieczerzą wigilijną, dzieleniem się opłatkiem, choinką i kolędami, pasterką w kościele i szopką, tworzą niepowtarzalny, najmilszy sercu duchowy czas.
  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach, mimo oczywistych trudności zewnętrznych. Msze św. dzisiaj i jutro - w święto św. Szczepana według porządku niedzielnego.
  1. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkich małżonków i rodziców razem z dziećmi zapraszamy na tę samą godzinę Mszy św.
  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt. Dziękuję Pani Katarzynie i panu Piotrowi za przygotowanie żłóbka, ks. Marcinowi Węckowskiemu za nadzorowanie dekoracji w Kościele i na placu przykościelnym, a panom: Bartoszowi i Krzysztofowi (kościelnemu i organiście) za dekorowanie choinek, Pani Barbarze za przygotowanie świąt na plebanii.

Specjalne podziękowania w imieniu całej parafii składam państwu: Wioletcie          i Grzegorzowi Karasiewicz za podarowanie po raz kolejny choinek do Kościoła oraz panu Stanisławowi Kostrzewskiemu za pomoc w ich transporcie. Anonimowemu darczyńcy dziękuje za komplet profesjonalnych, elektrycznych przedłużaczy dla parafii.

  1. Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom oraz miłym gościom życzymy, aby Nowonarodzony Bóg przychodzący z niewinnością dziecka mógł jak najobficiej obdarowywać nas Jego darami: miłości, radości i pokoju. Aby rodząc się w Nas i w naszych rodzinach wprowadzał dar chrześcijańskiej nadziei na lepsze jutro. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzą Wasi duszpasterze !
Kategoria: