Ogłoszenia

13 grudnia 2020 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Liturgicznym wezwaniem trzeciej niedzieli Adwentu: Gaudete – tzn. Radujcie się - rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. W programie: Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. niedzielnych o godz.: 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek: o godz. 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00. Spowiedź adwentowa: pół godziny przed każdym spotkaniem rekolekcyjnym. Transmisja on-line o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Świerad. Taca w poniedziałek i wtorek na ogrzewanie naszego kościoła i plebani. Zachęcajmy się wzajemnie do modlitwy w intencji owocnych rekolekcji. Kancelaria parafialna w dni rekolekcyjne nieczynna. Sprawy pilne: w zakrystii lub przez telefon dyżurny.
  1. Dzisiaj, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. jesteśmy zaproszeni do włączenia się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce: „Ofiarom stanu wojennego - Zapal Światło wolności” - Postawmy wieczorem w oknie swoich domów/mieszkań zapaloną świecę o godz. 19.30 i odmówmy modlitwę za tych, którzy służyli naszej Ojczyźnie.
  1. Msze Święte roratnie we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki.
  1. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek nowenna przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i modlitwa pod krzyżem pandemicznym o przezwyciężenie epidemii.
  1. Pobłogosławione Opłatki na dodatkowym stoliku przy wyjściu, a świece „wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i tygodnik: Idziemy w sklepiku pod chórem.

Zachęcamy do lektury tygodnika poświęconego m.in. tegorocznej kolędzie jak i pełny tekst oświadczenia przewodniczącego KEP Abpa Stanisława Gądeckiego w kontekście rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. Aborcji w Polsce.

  1. 6. Polecamy w modlitwie naszych chorujących. Prosimy zgłaszać indywidualne przedświąteczne wizyty u naszych bliskich. Pamiętajmy o ciężko chorym ks. Dziekanie Michale z Katedry.  

Kalendarz Liturgiczny:

- w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita i doktor Kościoła.

- w czwartek 17 grudnia – 84 urodziny papieża Franciszka.

Kategoria: