Ogłoszenia

29 listopada 2020 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                        29 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy Adwent – okres czterech tygodni poprzedzający święta Narodzenia Pańskiego. Nasze oczekiwanie ma charakter duchowego wysiłku i przygotowania na spotkanie z żywym Bogiem, Który był i Który jest, i Który przychodzi w Jezusie Chrystusie.
 2. Przez cały Adwent prowadzi nas najważniejszy przewodnik – Najświętsza Maryja Panna. Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej: we wtorki, środy, czwartki o godz. 18.00 i w soboty o godz. 8.00. Dzieci i młodzież zapraszamy tradycyjnie we wtorki i w czwartki. Tegorocznym Roratom towarzyszyć będzie konkurs pt. „Cud nad cudami”. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece. Zapraszamy.
 3. Tygodnik Idziemy zachęca do przeżycia indywidualnych rekolekcji zawierzenia Jezusowi swojego życia przez wstawiennictwo Maryi na wzór św. Ludwika Grignion de Montfort. Dzisiejszy tygodnik zawiera tekst wprowadzający i płytę z zapisem rekolekcji.
 4. Zapraszamy na spotkania i nabożeństwa I tygodnia:
 • W środę grupy modlitewne o g. 17.30
 • W I czwartek – Godzina Święta i modlitwa o powołania o g.18.00
 • I Piątek – Msza o Najświmetszym Sercu Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź od 7.30 i o 17.30.
 • I Sobota – Roraty i Nabożeństwo I sobotnie o godz. 8.00.
 • Odwiedziny chorych tylko na wezwanie.
 1. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zwrócił się z prośbą o umożliwienie zebrania podpisów popierających projekt ustawy, która ma na celu wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej. Konwencję wcześniej odrzucili lub zakwestionowali obywatele 13 państw europejskich. Inicjatywa „Tak dla rodziny, nie dla gender” zakłada również podjęcie prac nad nową międzynarodową konwencją, która zagwarantuje pełną ochronę praw rodziny i jej członków. Ks. Biskup Ordynariusz prosi wszystkich Diecezjan o włączenie się w zbiórkę podpisów pod tą inicjatywą. Na stoliku przy sklepiku będziemy mogli złożyć nasze podpisy, przygotujmy nr PESEL.
 2. Członkowie parafialnej „Caritas” rozprowadzają świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec wspomaga dzieci z rodzin potrzebujących. Cena dużej świecy – 15 zł; małej – 5 zł. Świece można nabyć w naszym sklepiku pod chórem.
 1. W tym roku z racji pandemii, nie rozprowadzamy opłatków po domach. Poświęcone opłatki możemy nabyć przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane z racji opłatka, tradycyjnie stanowią częściowe uposażenie p. organisty. Bóg zapłać. Obecnych w kościele, prosimy o pomoc w bezpiecznym dostarczeniu opłatka starszym sąsiadom   i znajomym. Bądźmy ostrożni na działania różnej maści oszustów.
 2. Kancelaria Parafialna czynna w: poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 – 17.00, natomiast we wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00. Dyżurny nr telefonu w sprawach pilnych: 518 120 040.
 3. Na prośbę parafian – nakryliśmy niektóre ławki siedziskami. Dostosujmy się do potrzeb i własnych upodobań.

W tym tygodniu patronują nam:

 • w pon.: 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra,;
 • w czw.: 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (†1552), jezuita, jeden z największych misjonarzy Kościoła;
 • w pt.: 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronująca górnikom i hutnikom oraz bezrobotnym.
Kategoria: