Ogłoszenia

15 listopada 2020 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 listopada 2020 r.

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz dekretem z dnia 12 listopada br. przedłużył do odwołania dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii osobom, które łączą się duchowo w domu - za pomocą transmisji telewizyjnych i internetowych.
 1. Pobłogosławione podczas liturgii opłatki na stół wigilijny, od dzisiaj rozprowadzamy: pod chórem, w zakrystii i w kancelarii. Dziękuję parafialnej Caritas za pomoc w ich rozprowadzaniu. Ofiary składane z racji opłatka, tradycyjnie stanowią częściowe uposażenie p. organisty. Z racji pandemii, nie będziemy roznosili opłatków po domach. Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc w bezpiecznym dostarczeniu opłatka starszym sąsiadom i znajomym. Bóg zapłać darczyńcom.
 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek: na modlitwę pod krzyżem pandemicznym o przezwyciężenie epidemii koronawirusa.
 1. W listopadzie przyjmujemy wypominki roczne oraz wypominki miesięczne. Przygotowane karty możemy odebrać pod chórem. Prosimy o zgłaszanie ewentualnych pomyłek.
 1. Kończymy prace remontowe na plebanii. Uszczelniliśmy także dach kościoła i plebanii. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto parafialne  w trudnym czasie pandemii. W całości przeznaczamy je na bieżące opłaty i ogrzewanie.
 1. Polecamy tygodnik Idziemy, poświęcony różnorodności Kościoła katolickiego

 

Kalendarz   liturgiczny:

 

 • 16 XI (pn.) – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia:
 • 17 XI (wt.) – św. Elżbieta Węgierska (†1231), wybitna święta, żona i matka, tercjarka św. Franciszka, patronka dzieł pokutnych i charytatywnych Kościoła;
 • 18 XI (śr.) – bł. Karolina Kózkówna (†1914), 16-letnia polska męczennica, zginęła broniąc swojej czystości;
 • 20 XI (pt.) – św. Rafał Kalinowski (†1907), powstaniec, zesłaniec, karmelita; niezwykły spowiednik i kierownik duchowy;
 • 21 XI (sb.) – wspomnienie Ofiarowania NMP.

Przyszła niedziela, 22 listopada to: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela Roku liturgicznego.

Kategoria: