Ogłoszenia

08 listopada 2020 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj, po raz XII solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. W tym roku pomagamy modlitwą i ofiarą pieniężną wiernym w Republice Środkowoafrykańskiej. Młodzi mogą wesprzeć wysyłając smsa o treści: RATUJE pod nr 72405. W imieniu obdarowanych - Bóg zapłać!
 1. Jak słyszeliśmy od wczoraj (07.11.) weszły nowe, zaostrzone przepisy sanitarne podczas liturgii w kościele. Obowiązuje zasada: 1 os. na 15 m2, w naszej świątyni może uczestniczyć: 80 wiernych, nie licząc posługujących. Przypominamy o każdorazowej dezynfekcji konfesjonału i możliwości przyjmowania Komunii św. na dłonie - od głównego celebransa. W piątek po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo błagalne przy krzyżu pandemicznym o zatrzymanie epidemii.
 1. W środę, 11 listopada przypada 102 rocznica Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00., po niej modlitewny Apel Poległych w obronie wolności i suwerenności Polski.
 2. Przypominamy o zmianie godzin sprawowanych Mszy św. w naszym kościele. W tygodniu: Msza ranna: godz. 8.00 i wieczorna o godz. 18.00. W niedzielę bez zmian: 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 18.00.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy nowe wypominki tzw. roczne. Prosimy zgłaszać ewentualne pomyłki. Do końca listopada możemy jeszcze składać wypominki roczne i miesięczne, w kancelarii i zakrystii. Dziękujemy za ofiary składane z racji wypominek.
 4. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy. W nim polecamy artkuły diagnozujące rewolucję kulturową i obyczajową w Polsce, ale także w mieście Włocławku.

 

KALENDARZ LITURGICZNY TYGODNIA:

 • 9 XI () – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, Matki i Głowy wszystkich kościołów Rzymu i Świata;
 • 10 XI (wt.) – św. Leon Wielki (†461), papież i doktor Kościoła;
 • 11 XI (śr.) – św. Marcin (†397), nawrócony żołnierz rzymski, mnich i biskup w Tours, patron naszych księży wikariuszy;
 • 12 XI (czw.) – św. Jozafat Kuncewicz (†1623), biskup i męczennik Kresów Wschodnich;
 • 13 XI (pt.) – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.
Kategoria: