Ogłoszenia

01 listopada 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 listopada 2020 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość zaprasza nas do wzywania wstawiennictwa naszych braci i sióstr przyjętych do wiecznej miłości Boga w niebie. Mówiąc: wszystkich świętych, myślimy nie tylko o tych, których Kościół nazywa po imieniu w dniu ich dorocznego święta, ale także o tych, cichych, bezimiennych, a pięknych osobach – zapisanych ręką Boga w księdze życia. Ten, uroczysty dzień przypomina ochrzczonym, że „każdy, kto pokłada nadzieje w Jezusie, uświęca się podobnie jak On jest święty.” Świętość – to dar dany i zadany każdemu z nas. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na utrzymanie WSD we Włocławku.

O godzinie 15:00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z procesją wewnątrz kościoła. Możemy przynieść znicze.

 1. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Czasowa bliskość z Uroczystością Wszystkich Świętych nie jest przypadkowa. Stanowimy bowiem wszyscy jeden Kościół, wzajemnie uzupełniający się w trzech odsłonach: my pielgrzymi do nieba, święci w niebie i zmarli, oczyszczający się w tzw. czyśćcu. Modląc się za zmarłych, wspomagamy tych, którzy pokutują i oczyszczają się z niedoskonałości w stanie czyśćcowym. Ofiarując im dar naszej modlitwy, zyskujemy najlepszych orędowników w naszych obecnych potrzebach. W poniedziałek, 2 listopada Msze Święte będą sprawowane: o godz. 8:00; 10:00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja z modlitwą za zmarłych, a różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17.30.
 2. Ojciec Św. Franciszek, z racji ostrego przebiegu pandemii rozciągnął przywilej odpustu zupełnego za zmarłych, z pierwszych ośmiu dni - na cały miesiąc listopad. Korzystajmy zwłaszcza z możliwości ofiarowania Mszy św. i owoców Komunii św. dedykowanych naszym zmarłym.
 3. Zachęcamy do włączania się w modlitwę wypominkową Kościoła. Przygotowane karty wyłożone są przy wejściu do Kościoła. Możemy je składać codziennie w zakrystii i w kancelarii. Kancelaria parafialna nieczynna 2 listopada. Przepraszamy.
 4. Jak już informowaliśmy od 1 listopada zmieniamy rozkład sprawowanych w naszym kościele Eucharystii. Msze św. ranne będziemy odprawiali o godz. 8:00, wieczorne o godz. 18:00. Intencje zamówione wcześniej na godz. 17.00 odprawimy o godz. 18:00. Zmiana jest próbą wyjścia naprzeciw próśb osób pracujących w ciągu dnia. Prosimy o wzajemne informowanie się o przyjętych zmianach.
 5. W środę o godz. 17:00 w auli na plebanii, spotkanie organizacyjne wspólnoty Żywego Różańca.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i prosimy o święte powołania kapłańskie, w piątek - przepraszamy Boże Serce za brak miłości, w sobotę – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 8:00. Spowiadamy codziennie, a w czwartek, piątek i sobotę – pół godziny przed każdą Eucharystią.
 1. Chorujących parafian odwiedzamy na indywidualne zaproszenie ze strony najbliższych. Zawieszamy odwiedziny w pierwsze piątki miesiąca.
 1. Spotkanie lektorów Słowa Bożego w czwartek 5.11.2020 r. po Mszy św. wieczornej.
 1. Jako duszpasterze wspieramy całym sercem oddolną inicjatywę modlitewną osób świeckich: tzw. Różaniec do Granic Nieba. Organizatorzy zapraszają do włączenia się w modlitwę różańcową w dniach od 1 do 8 listopada br. Więcej informacji na stronie: www.rozaniecdogranic.pl 
 1. Do nabycia tygodnik: „Idziemy”.

 

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz (†1584), biskup, wielki reformator Kościoła.
Kategoria: