Ogłoszenia

25 października 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 października 2020 r.

  1. Wspominamy dziś dzień, w którym ta świątynia, w której się gromadzimy na modlitwie, została uroczyście poświęcona Bogu i przeznaczona na miejsce kultu Bożego. Dokładna data poświęcenia ołtarza i naszego kościoła to: 12 kwietnia 1993 r., ale zgodnie z tradycją tutejszej parafii i praktyką liturgiczną – obchodzimy tę uroczystość dzisiaj. Obok odpustu parafialnego, dzisiejsza uroczystość stanowi ważny dzień wyrażania naszej miłości wobec Boga za dar kościoła instytucjonalnego, czyli wspólnoty braci i sióstr w wierze.
  1. W miniony czwartek, w uroczystość św. Jana Pawła II – 75 młodych ludzi przyjęło z rak ks. Biskupa Stanisława Gębickiego – Sakrament Bierzmowania. Składamy uznanie wobec rodziców, nauczycieli religii oraz samych bierzmowanych za przygotowanie się do Sakramentu Ducha św., mimo zewnętrznych trudności. Podziękowanie składam na ręce ks. Marcina Węckowskiego – odpowiedzialnego za przygotowanie kandydatów oraz naszych katechetów: pań: Elżbiety Straszewskiej, Agaty Krupińskiej, Danuty Kamińskiej, Joanny Trawińskiej oraz panu Rafałowi Pokorze i księdzu Marcinowi Pachlińskiemu.
  1. Dziękujemy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza złożony na parafię. Zakupiliśmy paramenta liturgiczne używane w liturgii codziennej i świątecznej oraz nowe nakrycia ołtarza i kredensji. Bóg zapłać!
  1. W ostatni piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 18.00. Kartki z imionami zamarłych można składać w kancelarii i w zakrystii.
  1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 17.30.
  1. W kancelarii parafialnej i w zakrystii, można zamawiać całoroczne, oktawowe i comiesięczne wypominki - za zmarłych. Specjalne kartki do wypisywania imion zmarłych, znajdziemy na stolikach przy wejściu do kościoła.

 

  1. Komunikat Kurii Diecezjalnej nt. Uroczystości Wszystkich Świętych i oktawy.
  1. 1 listopada 2020 r. Msze św. według porządku niedzielnego, o godz. 15.00 dodatkowo: nabożeństwo za zmarłych z procesją wewnątrz kościoła. Zapraszamy zwłaszcza młode pokolenie do modlitwy za tych, którzy odeszli. Odwołane jest spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  1. Od 1 listopada zmieniamy rozkład Mszy św. sprawowanych w naszym kościele w tygodniu. Msze św. ranne o godz. 8.00, wieczorne o godz. 18.00.
  1. Polecamy tygodnik: Idziemy  

W tym tygodniu patronujĄ nam:

28 X (śr.) – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz,

Kategoria: