Ogłoszenia

18 października 2020 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   18 października 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Misyjnego. Modlimy się w intencji misji i wszystkich poświęcających się pracy misyjnej: duchownych i świeckich. Liczne dzieła misyjne Kościoła, wspieramy dzisiaj ofiarami na tacę. „Bóg zapłać.”
  1. Od soboty, 17 października br. obowiązują nowe przepisy sanitarne dotyczące sposobu organizacji liturgii sprawowanej w kościołach. Zgodnie z decyzją rządu podczas nabożeństw może równocześnie przebywać w naszym kościele – nie więcej niż 150 osób, nie licząc posługujących (tj. 1 os/7m2 ). Ks. Biskup mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie dla zdrowia i życia, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wiernym Diecezji Włocławskiej oraz przebywającym na jej terenie. Wszystkich parafian wzywamy do modlitwy o przezwyciężenie pandemii i jej skutków, prosimy także o postawę odpowiedzialności w zachowywaniu zasad bezpieczeństwa i społecznego dystansu.

W przypadające dzisiaj wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia.

  1. W najbliższy czwartek, 22 października przypada uroczystość Świętego Jana Pawła II. Według planu ks. Biskup Diecezjalny o godz. 16.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Ze względu na obostrzenia sanitarne do świątyni zapraszamy wyłącznie rodziców Bierzmowanych.
  1. Zapraszamy na codzienny różaniec o godz. 17.30, dzieci z rodzicami szczególnie we wtorki i w czwartki, młodzież w dowolne dni tygodnia. Na stolikach wyłożone – rozważania różańcowe, gratis. W sobotę, wspólnotowy Różaniec wyjątkowo o godz. 8.30, po porannej Mszy św.
  1. W kancelarii parafialnej i w zakrystii, można zamawiać całoroczne, oktawowe i comiesięczne wypominki - za zmarłych. Wypominki roczne odmawiamy w niedziele przed Mszami o godz. 8.00, 10.00 i 13.00, wypominki oktawowe (od 2 do 8 listopada), podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30, a miesięczne w ostatni piątek miesiąca.  Specjalne kartki do wypisywania imion zmarłych, znajdziemy na stolikach przy wejściu do kościoła.

 

  1. Polecamy tygodnik Idziemy, poświęcony powołaniu i pracy medyków, jak również wypowiedzi specjalistów nt. Jak bronić się przed epidemią?
  1. Z racji pandemii odwołane zostały dzisiejsze obchody ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na włocławskiej tamie.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 19 X (pn.) – bł. ks. Jerzy Popiełuszko (†1984), męczennik naszych czasów i patron odzyskanej wolności;
  • 20 X (wt.) – św. Jan Kanty (†1473), kapłan i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, gigant pracy i świadczonego miłosierdzia;
  • 22 X (czw.) – św. Jan Paweł II (†2005), papież Polak, wybitny nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Matce.
Kategoria: