Ogłoszenia

10 października 2020 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 października 2020 r.

 1. Po raz dwudziesty obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Hasło tegorocznych obchodów przypomina nam pedagogikę świętości św. Jana Pawła: „Totus tuus”. Przy wyjściu z Kościoła możemy wesprzeć naszymi ofiarami Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspomagającą kształcenie uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać darczyńcom i osobom zbierającym datki z parafialnej Caritas.
 1. We wtorek 13 października zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie:
 • 00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • 17:30   Różaniec
 • 18:00   Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej, zakończona Apelem. Przynieśmy na procesję świece z osłonami.

W tym dniu rozpoczniemy ogólnopolską, dziewięciodniową Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Będziemy prosić Ducha Świętego o umocnienie ich sumień, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce.

 1. W środę 14 października modlimy się za pedagogów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Wszystkie osoby zatrudnione  i zaangażowane w oświacie, zapraszamy na Różaniec i wieczorną Eucharystię.
 2. Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zapraszają na warsztaty dla kobiet w każdym wieku, których pragnieniem jest odkrycie i docenienie własnej kobiecości. Zajęcia obejmują 9 spotkań, mają charakter biblijny, promują rozwój osobisty i odbywać się będą raz w miesiącu: w poniedziałki od października do czerwca. Pierwsze spotkanie 26 października o godz. 18.30., w domu Zgromadzenia przy ul Orlej 9. Serdecznie polecamy tę propozycję formacji.  
 3. W kancelarii parafialnej i w zakrystii, można zamawiać całoroczne oraz oktawowe wypominki - modlitwy za zmarłych. Wypominki w naszej parafii odmawiamy w niedziele przed Mszami o godz. 8.00, 10.00 i 13.00., wypominki oktawowe (od 2 do 8 listopada), podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30.  Specjalne kartki do wypisywania imion zmarłych, znajdziemy na stolikach przy wejściu do kościoła.

 

 1. W październiku zapraszamy na codzienny różaniec o godz. 17.30, dzieci szczególnie we wtorki i w czwartki. Na stolikach wyłożone są do zabrania – rozważania różańcowe. Czas pandemii mobilizuje nas do odpowiedzialności            i modlitwy o ochronę siebie i najbliższych. W II i III piątek miesiąca zapraszamy na modlitwę przy krzyżu pandemicznym, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej – o zatrzymanie pandemii i jej bolesnych skutków.
 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy. W dzisiejszym wydaniu m.in.: omówienie ostatniej encykliki papieża Franciszka o braterstwie i przyjaźni, a także artykuł prof. Kazimierza Dadaka o przyszłości Kościoła w Polsce.
 2. W sobotę Msza św. poranna o godz. 8.00, po niej (wyjątkowo) nabożeństwo różańcowe (8.30).

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 X (wt.) – bł. Honorat Koźmiński (†1916), kapucyn, wybitny patriota                          i zakonodawca, święto naszych Sióstr Honoratek.
 • 15 X (czw.) – św. Teresa od Jezusa (†1582), mistyczka, reformatorka zakonu karmelitańskiego, doktor Kościoła. Dzień Dziecka Utraconego.
 • 16 X (pt.) – św. Jadwiga Śląska (†1243), żona księcia Henryka I, po śmierci męża: Cysterka i fundatorka dzieł miłosierdzia.
 • 17 X (sb.) – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), uczeń św. Jana Ewangelisty, biskup i męczennik, jeden z pierwszych Ojców Kościoła.
Kategoria: