Ogłoszenia

04 października 2020 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 października 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy katechezy dla rodzin dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej, którzy przyjmować będą sakramenty w 2021 r. Rodziców dzieci zapraszamy w każdą I niedzielę miesiąca po Mszy o 11.30, rodziców młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tzw. tacę inwestycyjną. Chcemy zakupić olej opałowy do pieca ogrzewającego naszą świątynię. Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszej parafii.  
 1. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 • dzieci - zapraszamy we wtorki i w czwartki,
 • kandydatów do bierzmowania - 2 razy, w dowolnym dniu tygodnia. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
 1. W środę przypada święto Matki Bożej Różańcowej. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 uroczyste błogosławieństwo – naszych różańców. Na nabożeństwo różańcowe w tym dniu o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich, a pracujących do późna zapraszamy dodatkowo na godz. 20.30, na różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Żywego Różańca i wspólnoty modlitewne spotykają się w auli o godz. 17.00.
 1. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywali XX Dzień Papieski – żywy pomnik pontyfikatu świętego papieża – rodaka. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspomagającą kształcenie uzdolnionej młodzieży.
 1. Od środy 7 października w kancelarii parafialnej i w zakrystii, będzie można zamawiać całoroczne oraz oktawowe modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Źródło tej modlitwy znane jest już w III w., gdy św. Cyprian wspominał o imiennym przedstawianiu zmarłych podczas modlitwy Kościoła, szczególnie Eucharystii. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie odczytując je publicznie, wyrażamy wiarę że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Posługując się tą formą modlitwy, tworzymy wspólnotę wiary pielgrzymującą i troszczącą się o pomoc w osiągnięciu nieba jedni dla drugich. Wypominki w naszej parafii odmawiamy w niedziele przed Mszami o godz. 8.00, 10.00 i 13.00., wypominki oktawowe (od 2 do 8 listopada), podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30.  Specjalne kartki do wypisywania imion zmarłych, będą dostępne od wtorku na stolikach przy wejściu do kościoła.
 1. Zachęcamy do lektury tygodnika Idziemy. Polecamy szczególnie artykuły opisujące kondycję naszej wiary w dobie pandemii. Do nabycia także: kalendarze ścienne i w wersji książkowej na 2021 r.
 1. Uprzejmie informujemy, że Msza św. ranna w soboty będzie odprawiana o godz. 8.00.

 

Kalendarz Liturgiczny tygodniA:

 • 5 X pn. – święto rocznicy Poświecenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku,
 • 6 X wt. – św. Faustyna Kowalska (†1938), siostra zakonna, mistyczka, nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”,
 • 7 X śr. – wspomnienie NMP Królowej Różańca świętego.
Kategoria: