Ogłoszenia

20 września 2020 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                               20 września 2020 r.

 

  1. Dzisiaj piękny dzień w życiu duchowym parafii: dzieci klas IV na Mszy św.      o godz. 11.30 przyjmą I Komunię św.. Jutro w ramach białego tygodnia, Msza św. dla nich oraz ich rodziców o godz. 17.00. Za tydzień Rocznica I Komunii św. klas V, na Mszy św. o godz. 11.30. Spowiedź przygotowująca dla dzieci oraz rodziców w sobotę 26 września o godz. 16.30.
  1. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (22 października br.), zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne w przyszłą niedzielę 27 września po Mszy Św. o godz. 18.00.
  2. W ostatni piątek miesiąca: 25 września br. zapraszamy na g. 18.00 na Mszę św. za zmarłychpołączoną z miesięcznymi wypominkami.
  3. Zapraszamy chętnych chłopców do liturgicznej służby ołtarza, natomiast osoby dorosłe do posługi lektora Słowa Bożego i psałterzysty. Kontakt z duszpasterzami w kancelarii lub zakrystii.
  4. W środę, we wspomnienie św. Ojca Pio, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada 81 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Msza św. o godz. 10.00 sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny, a także za wszystkich poległych bohaterów i ofiary cywilne wojny. Po Mszy św. okolicznościowa modlitwa przy pomniku Armii Krajowej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy parafian.
  1. Polecamy najnowsze wydanie tygodnika Idziemy. Z racji dzisiejszej Niedzieli poświęconej mediom, zawiera on wykład o. prof. Dariusza Kowalczyka SJ „Kościół w mediach, media w Kościele”. Właśnie mija 40 lat Mszy św. radiowej z bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Warto zapoznać się z tą historią. Do nabycia Kalendarze na 2021 r.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 21 IX (pn.) – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60),
  • 23 IX (śr.) – św. ojciec Pio (†1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk.
Kategoria: