Ogłoszenia

30 sierpnia 2020 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –                               30 sierpnia 2020 r.

 1. Za tydzień, od I niedzieli września (06.09.2020 r.), powracamy do stałego rozkładu Mszy św. niedzielnych, czyli zapraszamy na godz. 8.00, 10.00,  11.30 – Msza z udziałem dzieci, 13.00 i 18.00.
 2. Za tydzień – taca inwestycyjna.
 3. We wtorek, 1 września na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę św. w intencji Bożego błogosławieństwa w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą. Modlitwą otoczmy wszystkie szkoły znajdujące się na terenie parafii. Katechetów zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św.
 4. Spotkanie wspólnot modlitewnych naszej parafii w środę o godz. 17.30. Wszystkich lektorów oraz chętnych do pełnienia posługi lektora i psałterzysty zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Eucharystii.
 5. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Eucharystyczne, tzn. pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota września:
 • Pierwszy czwartek – Msza św. i Nabożeństwo w intencji nowych powołań i świętości wszystkich powołanych o godz. 18.00.
 • Pierwszy piątek – Msza św. i Nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 18.00. Spowiedź św. od godz. 6.30 i 17.30. W piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną chorych i seniorów naszej parafii.
 • Pierwsza sobota – Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, po niej adoracja i różaniec wynagradzający. Zapraszamy.
 1. W najbliższą niedzielę na Mszy o 11.30 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dla pierwszoklasistów. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami oraz dziećmi przygotowującymi się we wrześniu do          I Komunii św.
 2. Za tydzień po Mszach św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to zgromadzenia, w czasie których dochodzi do licznych profanacji, zachowań obscenicznych i walki z zasadami religii chrześcijańskiej. Projekt nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, ma jedynie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ideologii LGBT w Polsce. Prosimy o przygotowanie PESEL-u.
 1. 414 Pielgrzymka piesza z Włocławka do Skępego (7-8.09.2020 r.) z racji pandemii ma charakter symboliczny. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na pielgrzymkę autokarową. Zapisy w zakrystii Klasztoru.
 2. Pandemia wymusza na wszystkich przestrzeganie zasad społecznego dystansu i odpowiedzialności za zdrowie własne i bliźnich. Stosujmy się do podawanych zaleceń także w przestrzeni kościoła.

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (†604), papież reformator, doktor Kościoła.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać: artykuły nt. Solidarności. Fenomen Solidarności – jako kolejny „cud nad Wisłą”

 

- Szkoła w pandemii – Co trzeba zrobić, aby powrót dzieci i młodzieży do szkół w czasie pandemii był bezpieczny dla nich i dla ich rodzin? – odpowiada prof. Andrzej Fal ze szpitala MSWiA

 

- Osaczanie Polski – Czy Polska będzie musiała zadośćuczynić za nie swoje winy? – o kolejnym etapie egzekwowania ustawy 447 pisze prof. Kazimierz Dadak.

 

- Jak piją kobiety? – Kobiety uzależniają się szybciej, a alkohol sieje w ich organizmach większe spustoszenie – mówi niepijąca od 21 lat Mika Dunin.

Kategoria: