Ogłoszenia

8 grudnia 2019 r.

 1. Cieszymy się z licznego udziału dzieci i dorosłych w Roratach. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek na g. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Z racji kolejnej rocznicy stanu wojennego zapraszamy na Mszę za Ojczyznę w przyszłą niedzielę o g. 10.00.
 1. Tradycyjnie kontynuujemy akcję „Anielska Paczka”. Pod wieńcem adwentowym są umieszczone aniołki, a na nich wypisane dane konkretnego dziecka z naszej parafii. Zachęcamy do zabrania takiego anioła z konkretnym dzieckiem i przygotowania dla niego paczki na Święta. Paczki przynosimy w to samo miejsce w czasie rekolekcji.
 2. Jest też inna forma pomocy dla potrzebujących. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Prezent dla ubogiego".
  Paczki organizowane są dla osób biednych przebywających w trzech Schroniskach Caritas dla bezdomnych we Włocławku.

  Mile widziane są artykuły higieniczne i kosmetyczne. Akcja trwa do 15 grudnia 2019 r. Artykuły można składać u sióstr albertynek w schronisku przy ul. Karnkowskiego 7 we Włocławku
 1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc dla Kościoła Wschodu, szczególnie dla dzieci z tamtych parafii. Nasza Caritas po każdej Mszy św. zbiera ofiary przed świątynią, by pomóc Kościołowi na Wschodzie, który przeżywa poważne trudności finansowe. Wykażmy się „wyobraźnią miłości”.
 1. W kiosku pod chórem można nabywać świece wigilijne „Caritas”- zachęcamy także do takiej formy pomocy dzieciom z biednych rodzin. Są także różne czasopisma – także dla młodzieży.

 

Kategoria: