Ogłoszenia

13 października 2019 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy". Wypełnijmy ten dzień refleksją nad nauką JPII, żarliwą modlitwą, szczególnie na Różańcu i wesprzyjmy ofiarami dzieło papieskie – stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży. Przed kościołem Caritas zbiera na ten cel ofiary. Zbiórka w Dzień Papieski to przejaw miłości do Jana Pawła II i młodzieży. Bóg zapłać.
  1. Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Warszawskiej zaprasza 17 października o godz. 17-tej na spotkanie zatytułowane „Polak-poeta na kujawskiej ziemi” organizowane w ramach ogłoszonego przez marszałka województwa kujawskiego-pomorskiego w 2019 Roku Jana Pawła II. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą wystawa fotografii, książek i dokumentów życia społecznego poświęconych Papieżowi – Honorowemu Obywatelowi Włocławka. Podczas wydarzenia odtworzone zostaną fragmenty homilii arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły, wygłoszonej na Placu Katedralnym w październiku 1966 r. podczas Diecezjalnych Obchodów Milenijnych. W spotkaniu udział wezmą osoby, które miały bezpośredni kontakt z Ojcem Świętym na Kujawskiej ziemi. Sala Kameralna ul. Warszawska 17 października godz. 17.00.
  1. Dziś zapraszamy na wieczór fatimski. Początek o g. 17.00.
  1. Jak ogłaszaliśmy, dziś o g. 18. w katedrze Filharmonia Narodowa wykona oratorium Mesjasz Fryderyka Haendla. Zapraszamy.
  1. Na tamie odbędą się uroczystości ku czci ks. Jerzego, w 35 r. śmierci 18 października. Początek przy krzyżu na tamie o g.17.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  1. Można już składać wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii i w zakrystii.
Kategoria: