Ogłoszenia

1 września 2019 r.

 1. Dziś o g. 14.00 w całej Polsce zabrzmią dzwony kościelne dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Łączmy się w tej chwili modlitwą za ofiary wojny i o pokój.
 1. Od dziś wracamy do normalnego rozkładu Mszy św. w niedzielę – zapraszamy na 8.00, 10.00, 11.30 dla dzieci, 13.00 i 18.00.
 1. Jutro o g. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę w int. Szkół naszej parafii. Katechetów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o g. 18.30. Ponadto grupy modlitewne zapraszamy w środę na 30 a lektorów też w środę na g. 18.30.
 1. Spowiedź w I ptk o g. 6.30 i o 17.30. Zapraszamy dzieci i młodzież.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. Zapraszamy dzieci z rodzicami na tę ważną uroczystość.
 1. W sobotę 7 września przypada święto Narodzenia NMP. Zapraszamy na Msze z homilią na 7.00 i 18.00.
 1. Jak każdego roku, w dniu 7 września wyrusza piesza pielgrzymka z włocławskiego klasztoru do Skępego, po Mszy o 6.30. Zapisy przyjmują O.O. Franciszkanie. Można też pojechać z klasztoru autokarem do Skępego w dniu 8.IX. Zachęcamy.
 1. Przygotowujemy się do wielkiego wydarzenia modlitewnego o zasięgu ogólnopolskim pod hasłem ”Polska pod Krzyżem”. 14 września /w sobotę/ zgromadzimy się na lotnisku w Kruszynie, by wspólnie adorować krzyż Chrystusa w święto Jego Podwyższenia. Szczegółowy program wywieszony będzie na plakatach a w przyszłą niedzielę omówimy go szczegółowo. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich mieszkańców Włocławka do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu religijnym.
 1. Decyzją ks. Biskupa w naszej parafii nastąpiły zmiany:
 • wczoraj zakończył posługę w naszej parafii Jarosław Szpolorowski, który podejmuje zadania wikariusza par. Radziejów. Ks. Jarosławowi dziękujemy za 2 lata pracy w naszej parafii i życzymy Mu sukcesów duszpasterskich w nowym środowisku.
 • u nas posługę wikariusza rozpoczyna Marcin Pachliński, który przychodzi do nas z Radziejowa. Wspieramy nowego wikariusza swoimi modlitwami i życzymy Mu sukcesów duszpasterskich w nowej parafii.
 • Od dziś rozpoczyna praktykę duszpasterską diakon Krzysztof Tomaszewski, którego wspieramy modlitwą w drodze do kapłaństwa.
Kategoria: