Ogłoszenia

9 grudnia 2018 r.

 

  1. Cieszymy się z licznego udziału dzieci i dorosłych w Roratach. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek na g. 17.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

  1. Z racji kolejnej rocznicy stanu wojennego zapraszamy na Mszę za Ojczyznę w przyszłą niedzielę o g. 13.00. W czasie mszy wystąpi Orkiestra Wojskowa z Torunia. Po mszy o 13.00 odbędzie się żołnierski koncert patriotyczny. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Tradycyjnie kontynuujemy akcję „Anielska Paczka”. Pod wieńcem adwentowym są umieszczone aniołki, a na nich wypisane dane konkretnego dziecka z naszej parafii. Zachęcamy do zabrania takiego anioła z konkretnym dzieckiem i przygotowania dla niego paczki na Święta. Paczki przynosimy w to samo miejsce w czasie rekolekcji.

 

  1. Dziś w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na pomoc dla Kościoła Wschodu, szczególnie dla dzieci z tamtych parafii. Nasza Caritas po każdej Mszy św. zbiera ofiary przed świątynią, by pomóc Kościołowi na Wschodzie, który przeżywa poważne trudności finansowe. Wykażmy się „wyobraźnią miłości”.

 

  1. W kiosku pod chórem można nabywać świece wigilijne „Caritas”- zachęcamy także do takiej formy pomocy dzieciom z biednych rodzin. Są także różne czasopisma – także dla młodzieży.
Kategoria: