Ogłoszenia

2 grudnia 2018 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza i czas zamyślenia nad naszą wiarą.
 1. W adwencie serdecznie zapraszamy na Roraty, czyli mszę wotywną o NMP. Roraty w naszym kościele odprawiane będą we wtorki i w czwartki o g. 17.00.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa I tygodnia:
  • W środę grupy modlitewne o g. 16.30
  • W czwartek nab. do Mił. Bożego i Msza o powołania o g.17.00
  • Spowiedź w I ptk o 7.45 i o 16.30.
 1. W sobotę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 1. Informujemy parafian planujących chrzty w grudniu, że uroczyste chrzty będą udzielane w naszej parafii na Mszy 16 grudnia o g. 11.30 i w I święto Bożego Narodzenia o g. 13.00. Akty chrztu należy spisać w kancelarii do 20. grudnia. Konferencja dla rodziców i chrzestnych - w sobotę 15. grudnia po Mszy o g. 17.00.
 1. Za dwa tygodnie rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi proboszcz z par. Powiercie, ks. Radosław Kobiela. Rekolekcje adwentowe powierzamy modlitwie parafian.
 1. Tradycyjnie już od kilku lat kontynuujemy akcję „Anielska Paczka”. Pod wieńcem adwentowym rozłożone są kartki z Aniołami, a na nich wypisane dane konkretnego dziecka z naszej parafii. Zachęcamy do zabrania takiego Anioła z konkretnym dzieckiem i przygotowania dla niego paczki na Święta. Może to być odzież, buty a także żywność czy inne prezenty. W czasie rekolekcji przynosimy je w to samo miejsce, a rozdane będą w 4. niedzielę adwentu 23 grudnia po Mszy dla dzieci.
 1. W kiosku pod chórem można nabywać świece wigilijne „Caritas”- zachęcamy także do takiej formy pomocy dzieciom z biednych rodzin. Są także czasopisma katolickie. Polecamy szczególnie interesujący tygodnik Idziemy z Ładem Boży.
Kategoria: