Ogłoszenia

18 listopada 2018 r.

 

 1. W listopadzie przyjmujemy na wypominki roczne. Zapraszamy w tej sprawie do kancelarii lub zakrystii.
 1. W czwartek 22 listopada uczcimy Św. Cecylię – Patronkę Muzyki. Polecamy Jej opiece wszystkich muzyków, kantorów oraz naszego p. Organistę. Przy okazji prosimy o życzliwe przyjęcie naszego p. organisty z opłatkami wigilijnymi. Strzeżmy się też przed oszustami, którzy podają się za organistę i naciągają ludzi. Takie przypadki należy zgłaszać na policję.
 1. Za tydzień 25 listopada w naszym kościele zakończymy cykl koncertów patriotycznych występem chóru Canto o g. 13..00. Chór ten często występuje w naszym kościele i czujemy się także współmecenasami tego wyśmienitego zespołu. Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. chórzyści zbierać będą ofiary do puszek. Zachęcamy do wspierania młodych talentów modlitwą i ofiarą.
 1. Dziś we włocławskiej katedrze, o godz. 19 odbędzie się wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy we Włocławku wystąpi Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.
 1. Na jesienne wieczory polecamy prasę katolicką. Dziś mamy do dyspozycji parafian:
  • Idziemy z Ładem Bożym
  • Osservatore Romano,
  • Miesięcznik dla młodzieży „ Wzrastanie.” Zachęcamy do lektury.
Kategoria: