Ogłoszenia

4 listopada 2018 r.

 1. Dziś kolejne spotkanie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych po Mszy św. o g. 11.30. Zapraszamy.
 1. Dziś rozpoczynamy nowe wypominki roczne. Prosimy uważnie słuchać i zgłaszać ewentualne pomyłki. Dziękujemy też za ofiary składane przy wypominkach. Bóg zapłać.
 1. Dziś na sumie będą poświecone opłatki wigilijne, które do katolickich domów rozniesie nasz organista – uczeń DSO, p. Damian Buziewski. Zachęcamy do życzliwego przyjęcia Pana Organisty, który podjął się pracy w naszym kościele i mamy nadzieję, że parafianie zachęcą go swoją życzliwością i ofiarnością do ukończenia szkoły i pozostania w naszej parafii na dłużej.
 1. W przyszłą niedzielę - 11 listopada - przypada 100-lecie odzyskania Niepodległości. Centralne uroczystości miejskie będą miały następujący przebieg:
  • w przeddzień 10 listopada otwarcie wystawy patriotycznej w muzeum Diecezjalnym o g. 19.00.
  • o 20.00 - koncert fortepianowy w muzeum,
  • o 21.00 - apel jasnogórski w katedrze
  • w niedzielę - uroczystości na Placu Wolności o g. 10.00
  • o 11.00 w katedrze – koncert i Msza za Ojczyznę.
 1. W naszym kościele zapraszamy na Mszę za Ojczyznę w przyszłą niedzielę 11 listopada, na g.10.00. Wystąpi na niej p. Aleksander Kamedulski, baryton, student z Mediolanu przy akompaniamencie Zbigniewa Wiśniewskiego. Po Mszy będzie koncert muzyki patriotycznej. Wieczorem o g. 17.00 przy pomniku Armii Krajowej odbędzie się ognisko patriotyzmu przygotowane przez SP nr 14.
 2. We włocławskiej katedrze, w niedzielę 18 listopada o godz. 19 odbędzie się wyjątkowy koncert. Po raz pierwszy we Włocławku wystąpi Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki chóralnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.
Kategoria: