Ogłoszenia

14 października 2018 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". Wypełnijmy ten dzień refleksją nad nauką JPII, żarliwą modlitwą, szczególnie na Różańcu i wesprzyjmy ofiarami dzieło papieskie – stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży. Przed kościołem Caritas zbiera na ten cel ofiary. Zbiórka w Dzień Papieski to przejaw miłości do Jana Pawła II i młodzieży. Bóg zapłać.
  1. Od dziś rozpoczynamy cykl koncertów i programów religijno – patriotycznych na zakończenie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Dzisiaj o g. 11.30. Zespół Szkół Ekonomicznych przedstawi program –„Wdzięczni za dar wolności”. Za tydzień o g. 13.00 z programem religijno - patriotycznym wystąpi orkiestra dęta z ZSS.
  1. Na tamie uroczystości ku czci ks. Jerzego, z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbędą się 18 października. Początek na placu przy kościele o g. 16.30. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  1. Księża Orioniści zapraszają na X Orioński Festiwal Piosenki Religijnej 19 i 20 października w kościele NSJ we Włocławku. Szczegóły na afiszu.
  1. Przygotowując cmentarze do Świąt Zadusznych nie zapomnijmy o modlitwie za zmarłych na ich grobach i w świątyni.
  • Najskuteczniejszą modlitwą za zmarłych jest zamówiona Msza św. w ich intencji z udziałem rodziny na tej Eucharystii.
  • Przyjmujemy też na Msze Gregoriańskie, czyli 30 Mszy bez przerwy przez cały miesiąc.
  • Znaczną pomocą dla zmarłych są wypominki roczne z przywołaniem imion zmarłych na coniedzielnej Mszy św. w obecności całej wspólnoty.
  • Szczególną pomocą są wypominki jednorazowe wymieniające imiona naszych zmarłych w dzień zaduszny na Mszy o 8.00, 10.00 i 17.00.
  • W naszej parafii jest jeszcze Msza zbiorowa za zmarłych w każdy ostatni piątek miesiąca.
Kategoria: