Ogłoszenia

13 sierpnia 2017

 

 1.  Dziś, jak co miesiąc 13-tego, zapraszamy na wieczór fatimski.
  • o g. 17.00 adoracja
  • o g.18.00 Msza św. z kazaniem.
  • potem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Jasnogórski.
 1. We wtorek - 15-tego sierpnia - przypada wielkie święto w Kościele i w Ojczyźnie  - Wniebowzięcie NMP zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej, a jednocześnie jest to 97 rocznica "Cudu nad Wisłą". Porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. święcić będziemy wianki z kłosów zbóż i owoców na znak dziękczynienia za plony i owoce ziemi.
 1. W to święto będzie też okazja wesprzeć materialnie renowację naszej włocławskiej katedry. Przed kościołem Caritas zbiera ofiary na ten cel. Bóg zapłać.
 1. 19 sierpnia – w sobotę – przy pomniku Obrońców Wisły odbędą się uroczystości patriotyczne pod przewodnictwem Pasterza Diecezji. O g. 14.00 Msza za Ojczyznę w kościele na Zawiślu, potem  złożenie kwiatów przy pomniku. Zapraszamy.
 1. Od dziś rozpoczynają się uroczystości jubileuszowe 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Licheniu. Nasza parafia przygotowuje samochodową pielgrzymkę do Lichenia w dniu 2 września – w sobotę. Kto ma samochód, zabiera komplet osób – rodzinę, sąsiadów, zwłaszcza osoby starsze. Zbieramy się w Licheniu przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki o g. 10.00. Dalszy program podamy na miejscu.  Kierowców prosimy o zgłaszanie się w kancelarii i zakrystii, byśmy wiedzieli, ile samochodów i ile osób się wybiera. Zapraszamy.
 1. Diecezjalne Studium Organistowskie przyjmuje kandydatów na organistów w siedzibie szkoły przy parafii św. Stanisława. Zapisy w sobotę 2 września o g. 10.00. Zachęcamy
Kategoria: